Netflix zapowiada drugi sezon serialu „Rojst”

Netflix zapowiedział dziś powrót 2. sezonu “Rojsta” – polskiego serialu oryginalnego, którego reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

Ten  6-odcinkowy serial pojawi się na Netflix już w 2021 roku. Za produkcję “Rojsta”, do którego obecnie trwają zdjęcia, odpowiada Frame sp. z o.o., a producentką serialu jest Edyta Krajewska.

W drugim sezonie widzowie ponownie zobaczą, znanych z pierwszej części, Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofię Wichłacz, do których dołączą nowe postacie, w które wcielają się Magdalena Różczka (“1800 gramów”, “Listy do M.  3 i 4”) i Łukasz Simlat  (“Boże Ciało”, “Amok”). Grani przez nich bohaterowie znajdą się w centrum wydarzeń, rozgrywających się podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski w 1997 roku. 

„Rojst 2” rozpoczyna się podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już widzom z pierwszego sezonu, las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać.

Pierwszy sezon serialu dostępny jest na Netflix na całym świecie

Reżyser, Jan Holoubek tak mówi o pracy nad drugim sezonem serialu:

„Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta” jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu,  jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika – każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości”.

Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych Netflix w regionie Europy Środkowej i Wschodniej dodaje:

“Wraz z utalentowanymi polskimi twórcami kontynuujemy rozwój polskiego rynku audiowizualnego, realizując kolejne projekty serialowe. Miło mi poinformować, że w chwili obecnej trwają prace nad kontynuacją losów Piotra Zarzyckiego i Witolda Wanycza na planie drugiego sezonu serialu „Rojst”. Z połączenia talentów Jana Holoubka i Kaspra Bajona powstała wciągająca historia o zmianie obyczajowej okresu transformacji. Historia o pogoni za indywidualnym szczęściem i mierzeniem się z demonami przeszłości.”

Netflix/Zdjęcie główne: kadr z zapowiedzi wideo