Netflix zapowiedział nowy polski serial. Sexify

O serialu:

Natalia, Paulina i Monika biorą udział w prestiżowym konkursie studenckim na najlepszy start-up. Ich nowatorski projekt – Sexify –  ma być rewolucją w życiu erotycznym. W imię nauki i wygranej muszą teraz dogłębnie studiować tajniki świata seksu, przy okazji coraz lepiej poznając siebie same. Sexify to pełna humoru i prowokacji opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn – dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności.

O bohaterkach:

NATALIA – Aleksandra Skraba (debiutująca w głównej roli w serialu) – 23-letnia studentka informatyki. Pochodzi z małego miasta. Jej największa fantazja to wygrana w konkursie – jest zdeterminowana i zrobi wszystko, aby osiągnąć sukces.

PAULINA – Maria Sobocińska (Pan T., Wszystko dla mojej matki, Wołyń) – najlepsza przyjaciółka Natalii jeszcze z czasów liceum. Studiuje chemię. Dołącza do projektu w nadziei, że dowie się czegoś, co pomoże naprawić jej siedmioletni związek, w którym chemii zdecydowanie brakuje. 

MONIKA – Sandra Drzymalska (Powrót, Psy 3) znajoma Natalii z akademika. Teoretycznie również koleżanka ze studiów, ale zazwyczaj znajduje sobie ciekawsze zajęcia niż te na sali wykładowej. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zespole pełni rolę ekspertki od seksu.

“Sexify to projekt, który daje szansę na to, żeby w lekkiej, żartobliwej formie opowiedzieć o ważnych współczesnych problemach. Mam ogromne szczęście, że stałem się częścią tego niezwykłego przedsięwzięcia. Praca nad nim to wspaniały czas, z pełnymi pomysłów i energii ludźmi” . – Piotr Domalewski

„Cieszę się, że w Sexify mogę opowiedzieć o młodych kobietach, które wiedzą, że nic nie muszą, a mogą wszystko” . – Kalina Alabrudzińska

„Jesteśmy niezmiernie podekscytowani mogąc ogłosić powstanie trzeciego polskiego serialu oryginalnego – Sexify. W Polsce brakowało produkcji o życiu młodych ludzi, a Sexify jest tym bardziej wyjątkowe, że w niezwykle swobodny, a zarazem bardzo prawdziwy sposób pokazuje życie współczesnych kobiet, także to erotyczne. Cieszymy się, że wraz z Akson Studio i wspaniałym, pełnym pasji i talentu zespołem zekranizujemy tę świeżą, zabawną, a zarazem prowokującą historię” – powiedziała Monica Alexander, menedżerka ds. treści oryginalnych Netflix.

 

Podstawowe informacje:

Gatunek: komediodramat

Scenariusz: Piotr Domalewski, Kalina Alabrudzińska 

Reżyseria: Piotr Domalewski, Kalina Alabrudzińska

W rolach głównych: Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska, Sandra Drzymalska

Producenci: Jan Kwieciński, Małgorzata Fogel-Gabryś, Agata Gerc

Produkcja: Akson Studio

Liczba odcinków: 8

Data premiery: 2020 r.


Netflix