googleplaymusic

„New Realease Radio” dostępne dla wszystkich uzytkowników Google Play Music

New Realease Radio to nowa funkcja uruchomiona miesiąc temu na zasadzie ekskluzywności dla użytkowników najnowszego modelu telefonu Samsung Galaxy S8. Teraz Google Play Musi uwolnił funkcję dla wszystkich użytkowników.

Funkcja New Realease Radio, o której pisaliśmy wcześniej została uruchomiona w drugiej połowie czerwca wyłącznie dla użytkowników Galaxy S8.  Prezentuje słuchaczom najnowsze, nieznane utwory muzyczne, dobrane na podstawie tego co użytkownik słucha na co dzień. Aplikacja wskazuje również nowe rekomendacje. Nowa funkcja przypomina udostępniona już jakiś czas temu na Spotify plejlistę „Spotify Radar”.

Już po miesiącu ekskluzywności serwis udostępnił usługę wszystkim użytkownikom Google Play Music. Co jest dobra wiadomością, ponieważ w gąszczu nowych wydań ciężko jest odnaleźć te, które by nas mogły zainteresować. New Realease Radio wykorzystuje naszą historię odtworzeń i wybiera do plejlisty nowości te, które najbliżej są skategoryzowane z naszymi preferencjami muzycznymi.

Google Play Music oferuje 40 milionów utworów i bezpośrednio konkuruje z takimi serwisami jak Spotify, Apple Music oraz Tidal. Niebawem może się okazać, że również z Deezerem, który według plotek przymierza się do zakupu SoundCloud.

Aby uzyskać dostęp do New Realease Radio należy ją po prostu odnaleźć w wyszukiwarce serwisu, jednak sam serwis umieszcza plejlistę na stronie głównej. Funkcja dostępna jest dla wszystkich użytkowników serwisu.