Ninateka udostępnia pełną wersję Nowego Testamentu projektu „Biblia Audio”.

Ninateka udostępniła pełną wersje Nowego testamentu projektu Biblii Audio, który ciągle e jest tworzony w ramach uzbieranych funduszy z publicznej zbiórki.

Biblia Audio to słuchowisko trwające blisko 110 godzin, rozpisane na około 500 aktorów, amatorów i muzyków, będące dźwiękową adaptacją Pisma Świętego – Starego i Nowego Testamentu. Opiera się na V wydaniu Biblii Tysiąclecia Wydawnictwa Pallottinum.

W skład udostępnionych materiałów w serwisie Ninateki wchodzą:

Ewangelia wg św. Mateusza (161 minut)
Ewangelia wg św. Marka (108 minut)
Ewangelia wg św. Łukasza (180 minut)
Ewangelia wg św. Jana (135 minut)
Dzieje Apostolskie (179 minut)
Listy Apostolskie (511 minut)
Apokalipsa św. Jana (96 minuty)

Teksty składające się na Nowy Testament zostały przeczytane m.in. przez: Jerzego Trelę, Adama Woronowicza, Małgorzatę Kożuchowską, Krystynę Jandę, Mariusza Jakusa, Romana Kłosowskiego, Radosława Pazurę, Bartosza Opanię, Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Wojciecha Malajkata, Piotra Polka, Cezarego Żaka, Mariusza Benoit, Annę Seniuk, Teresę Lipowską, Mikołaja Roznerskiego i innych artystów.

Na stronie projektu Biblia Audio odnajdziemy do pobrania dodatkowe materiały jak m.in. Stary testament. Projekt finansowany jest z publicznej zbiórki, jeśli chcecie zostać współproducentem „Biblii Audio” wystarczy wesprzeć ją finansowo poprzez datki lub zakup oryginalnego wydania na płycie CD lub na pendrivie.