Nominacje Złotych Globów ogłoszone

Złote Globy to nagrody filmowe corocznie przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HSPZ) w dziedzinie filmu i telewizji. Jak co roku najważniejszym punktem jest rozdanie nagród najlepszym serialom oraz filmom.

Ostatnimi laty konkurują ze sobą również autorskie produkcje serwisów streamingowych Netflix, Amazon oraz Hulu. W tym roku żadnej nominacji nie otrzymała produkcja serwisu Hulu, pomimo znakomitych recenzji oraz oglądalności takich serii jak Casual, The Path czy 11.22.63.

Produkcje Netflixa otrzymały 5 nominacji w dwóch kategoriach: najlepsza rola żeńska w serialu dramatycznym: Claire Foy w The Crown oraz Winona Rider w Stranger Things. Oba te seriale dostały również nominację w kategorii najlepszego serialu dramatycznego. Dodatkowo nominowany jest John Lithgow za rolę drugoplanową męską w serialu The Crown.

Amazon również zgarnia 5 nominacji. W kategorii najlepszego serialu komediowego nominowane są Transparent oraz Mozart in the Jungle. Nominację dla najlepszego aktora serialowego otrzymał Billy Bob Thornton za serial Goliath. Po raz kolejny nominowany jest Gael Garcia Bernal jako najlepszy aktor serialowy w kategorii komedii i musicalu oraz Jeffrey Tambor, za rolę w serialu Transparent.

Trailery, może się komuś coś przypadnie do gustu.