Nowa odsłona rozrywki na urządzeniach przenośnych od Netflixa

Netflix prezentuje świat gier na urządzenia przenośne z systemem Android.

Od dziś użytkownicy z całego świata mogą zagrać w pięć gier mobilnych: „Stranger Things 1984”, „Stranger Things 3: Gra”, „Shooting Hoops”, „Card Blast” oraz „Teeter Up”. Niezależnie od tego, czy preferujesz luźną rozgrywkę, którą możesz zacząć od początku, czy też wciągający świat sprzyjający zgłębianiu fabuły, naszym celem jest stworzenie biblioteki tytułów, które zaspokoją zróżnicowane gusta naszych użytkowników. 

Wystarczy jedynie abonament Netflix — bez reklam, dodatkowych opłat czy zakupach w aplikacji. Gry mobilne w serwisie Netflix są dostępne dla posiadaczy urządzeń z systemem Android. Po zalogowaniu się do profilu użytkownika Netflix: 

  • Użytkownicy smartfonów z systemem Android zobaczą rząd oraz kartę dedykowane grom, z poziomu których można pobrać dowolny tytuł. 
  • Użytkownicy tabletów z systemem Android zobaczą rząd dedykowany grom lub będą mogli pobierać, a następnie grać w gry, korzystając z menu rozwijanego kategorii.

Gry mobilne są dostępne w wielu spośród wszystkich języków obsługiwanych przez serwis, dzięki czemu wersja językowa danej gry zmieni się automatycznie na język ustawiony w profilu użytkownika Netflix. Jeśli dany język nie jest jeszcze obsługiwany, domyślnym językiem gier będzie angielski.

Użytkownicy tego samego konta będą mogli grać w gry na wielu urządzeniach przenośnych. Jeśli limit urządzeń zostanie przekroczony, serwis poinformuje o tym i w razie konieczności zasugeruje wylogowanie się z nieużywanych urządzeń lub ich zdalne dezaktywowanie za pośrednictwem witryny Netflix.com w celu zwolnienia zajmowanego przez nie miejsca w puli urządzeń. 

Gry Netflixa są niedostępne na profilach Dzieci. Jeśli ustawiono blokadę kodem PIN uniemożliwiającą dzieciom dostęp do profilów dorosłych, kod ten będzie wymagany do zalogowania się do serwisu Netflix w celu zagrania w grę na danym urządzeniu.

Niektóre gry mogą wymagać połączenia z internetem, wiele innych umożliwia grę w trybie offline, co np. może uprzyjemnić podróż przez obszary o słabym zasięgu sieci.

Netflix/Zdjęcie główne: Netflix