Nowa powieść Pauliny Świst w Empik Go

Paulina Świst powraca z nowym tytułem. Bestsellerowa autorka, określana objawieniem rynku wydawniczego, tym razem zabiera czytelników w okolice Tychów, gdzie przestępczy półświatek przeplata się z erotyką i namiętnością.

„Paprocany” zadebiutują w aplikacji Empik Go 12 listopada. Tego samego dnia ukaże się także książka. W role główne w produkcji audio wcielili się Olga Bołądź i Grzegorz Damięcki, którzy w zawodowy sposób oddali chemię i napięcie między bohaterami kryminału.

Do czego może doprowadzić romans prawniczki z policjantem? Pożądanie czy strach – która z emocji jest silniejsza? Jak daleko są w stanie posunąć się przestępcy ze Śląska? Z tymi pytaniami będą musieli zmierzyć się bohaterowie najnowszej książki Pauliny Świst, która ukaże się na rynku wydawniczym już 12 listopada (Wydawnictwo Akurat).

Autorka, której powieści sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy, powraca z nowym tytułem. „Paprocany” to opowieść, która wpisuje się w autorski styl Świst łączący kryminał z wątkami erotycznymi i dawką bezkompromisowego humoru.

Premierze książki towarzyszyć będzie produkcja audio w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych usłyszymy Olgę Bołądź oraz Grzegorza Damięckiego. Aktorzy wcielający się w role Zofii Bojarskiej oraz Krzysztofa Strzeleckiego po raz pierwszy spotkali się na wspólnym planie produkcji audio.

– Kryminały już nagrywałem, ale pisane przez mężczyzn i teraz  hm … to jest nowa jakość dla mnie. Przeczytałem i wiedziałem, że chcę brać w tym udział. Żyjemy w zamknięciu, w ogromnym napięciu. W wielu domach ujawnia się frustracja i wzajemny zawód. Ilość rozstań będzie pewnie gigantyczna. Mam nadzieję, że ta świetna erotyka podziała jak afrodyzjak. Oby! – mówi Grzegorz Damięcki.

„Paprocany” to głośny tytuł prawniczki, która ukrywa się pod pseudonimem. Paulina Świst po raz kolejny zapewnia czytelnikom wgląd do świata pełnego nielegalnych tajemnic, namiętności oraz niebezpiecznych układów. Jej zawodowe doświadczenie jest wyraźnie wyczuwalne w bardzo realistycznie przedstawionej historii Zofii Bojarskiej i Krzysztofa Strzeleckiego, która rozgrywa się na tle śląskiego półświatka.

Bohaterowie kryminału będą musieli połączyć swoje siły i zmierzyć się z wyzwaniami, które zostały postawione przed ambitną prawniczką i rzetelnym policjantem. Czy uda im się rozwiązać sprawę niesłusznych oskarżeń, które spadły na Krzysztofa? Czy Zofii uda się odnaleźć porwaną bratanicę? Losy bohaterów pełne skrajnych emocji, od pożądania do strachu, zostaną przedstawione w ponad 6-godzinnej produkcji audio.

– Gdy Empik Go zaproponował mi stworzenie „Paprocan” w formie produkcji audio, włożyłam na chwilę rozpalony łeb pod wodę, aby uspokoić emocje. Kiedy jednak dowiedziałam się, że w rolę Krzyśka i Zosi wcielą się Grzegorz Damięcki i Olga Bołądź już wiedziałam, że będzie dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałam. Bardziej „charakternych” i pasujących do moich postaci aktorów nie mogłabym wybrać. Mam nadzieję, że słuchając „Paprocan” będziecie się bawić równie dobrze jak ja, kiedy je pisałam – mówi Paulina Świst, autorka książki.

„Jeśli była jakakolwiek dewiza, którą kierowałam się w życiu, to była to złota myśl Marii Czubaszek: „Prawdziwa tragedia to przystojny facet, ale durny i bez poczucia humoru”.

Paulina Świst to pseudonim literacki pisarki urodzonej w 1986 roku w Gliwicach. Z wykształcenia prawnik, prowadzi kancelarię adwokacką we Wrocławiu. Pełniła i pełni rolę obrońcy w wielu postępowaniach sądowych: od spraw drobnych kradzieży, aż po procesy zorganizowanej przestępczości. Dla dobra klientów oraz własnego bezpieczeństwa musi ukrywać się pod pseudonimem. Wszystkie jej książki osiągnęły status bestsellerów („Prokurator”, „Komisarz” „Podejrzany”, „Karuzela”, „Sitwa”, „Przekręt”).

Więcej o serialu Paprocany

Empik/Zdjęcie główne: Empik