Nowe wakacyjne playlisty oraz hity lata od Spotify

Tuż po weekendowej fali upałów, witamy pierwszy dzień kalendarzowego lata. Z tej okazji Spotify prezentuje zestawienie utworów, które mają szansę stać się przebojami tegorocznych wojaży, a także udostępnia zestaw zupełnie nowych letnich playlist, które pozwolą użytkownikom poczuć wakacyjny klimat.

Jak co roku, serwis Spotify rozpoczyna letni sezon, prezentując najgorętsze hity oraz tematyczne słoneczne playlisty. 

Główna, wakacyjna playlista Hity Lata 2021 to swoisty przekrój różnorodnych gatunków, które podbijają serca słuchaczy. Na liście potencjalnych przebojów tegorocznego lata znalazły się więc zarówno utwory lokalnych artystów “Nasze Lato” w wykonaniu Kizo & Wac Toja, “Za krótki dzień” Darii Zawiałow i Dawida Podsiadło, “Fiołkowe Pole” Sobla czy “etc. (na disco)” sanah, jak również klasyczne piosenki, które szturmem wracają na listy przebojów w nowych, odświeżonych wersjach, jak “Rasputin” w wykonaniu Majestic, Boney M.

Na playliście nie mogło zabraknąć również viralowych hitów ostatnich tygodni – “Friday” Riton, Nightcrawlers, Mufasa & Hypeman oraz “Kiss Me More” Doja Cat, SZA czy zwycięzcy tegorocznego konkursu piosenki Eurowizji Måneskin z utworem “I WANNA BE YOUR SLAVE”.
Jak pokazują ostatnie podsumowania roku – Spotify Wrapped Polacy chętnie słuchają rodzimych raperów. Nie dziwi więc, że na playliście Hitów Lata 2021 znalazła się również szeroka reprezentacja raperów, poza wspomnianym wcześniej Kizo, także  Sobel, Wac Toja, OIO, Żabson, ZetHa, Białas i White 2115.
 
Poniżej pełna lista utworów, których już teraz możesz słuchać na playliście Hity Lata 2021:
 1. Sobel – Fiołkowe Pole
 2. sanah –  etc. (na disco)
 3. Majestic, Boney M. – Rasputin
 4. Kizo, Wac Toja – Nasze Lato
 5. Måneskin – I WANNA BE YOUR SLAVE
 6. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło – Za krótki dzień
 7. Riton, Nightcrawlers, Mufasa & Hypeman – Friday
 8. OneRepublic – Run
 9. Żabson, Kizo, ZetHa – Puerto Bounce
 10. Justin Wellington, Small Jam – Iko Iko (My Bestie)
 11. OIO – Amerykańskie Teledyski
 12. Calvin Harris, Tom Grennan – By Your Side
 13. Jason Derulo, Adam Levine – Lifestyle
 14. Dawid Kwiatkowski – Bez Ciebie
 15. Imagine Dragons – Follow You
 16. Mrozu – Złoto
 17. Olivia Rodrigo – good 4 you
 18. Ekipa, Jacuś – Zygzak
 19. Doja Cat, SZA – Kiss Me More
 20. Białas, White 2115 – Święto Ogródka

Oprócz flagowej playlisty, w serwisie użytkownicy znajdą również takie listy jak: Letni Chill – pełną pozytywnych kawałków w sam raz na upalne dni, Rap Letniaki z przekrojem najgorętszych rapowych kawałków czy Hity latino, które rozgrzewają serca Polaków od lat.

Podczas letnich spotkań sprawdzą się również playlisty Polskie LatoNa Grilla czy najnowsza playlista Plener. Każdą z nich i wiele więcej znajdziesz w zakładce Lato na Spotify.
 
Spotify/Zdjęcie główne: Spotify