Nuvu. Nowy panafrykański serwis, jeszcze nie na życzenie.

20th Century Fox Television Distribution w porozumieniu z Ericssonem uruchamia w Afryce nowy serwis SVOD, Nuvu. Panafrykański jest jak na razie na wyrost, ponieważ obecnie platforma dostępna jest tylko w Nigerii w sieci Airtel. Plany serwisu zmierzają ku udostepnieniu treści w całej Afryce.

Co oferuje nowy serwis? Na pewno wszystkie produkcje z wytwórni DreamWorks Animation oraz ponad 3 tys. tytułów produkcji prosto z Hollywood oraz Nollywood, w tym filmy, seriale, materiały dla dzieci oraz wideo w kategoriach gospel i edukacja (Nollywood to umowna nazwa nigeryjskiego przemysłu filmowego i jego ośrodka w Surulere, dzielnicy Lagos).

Aplikacja serwisu dostępna obecnie jest tylko na Androida (wkrótce pojawi się na platformie iOS) i oferuje oglądanie treści w trybie off-line. Tutaj należy się zatrzymać i powtórzyć: off-line.

Mimo iż serwis docelowo będzie oferował usługi w streamingu, to na chwilę obecną dostępna jest tylko opcja off-line. Współpracując z Airtelem, abonenci telekomu nie płacą dodatkowo za transmisję danych ściągając materiały na smartfony.

Miesięczna subskrypcja to koszt 1 000 nigeryjskich naiara, tygodniowy abonament jest w cenie 400 naiara (1$= 300-400 NGN).