NVIDIA Shield tym razem w wersji TV

NVIDIA znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej wydajności kart graficznych, w tym serii Shield, która znana była wszystkim zapalonym graczom z serwisu streamigowego gier Geforce Now.

Podczas ostatnich targów CES w Las Vegas, NVIDIA zaprezentowała nowe urządzenie NVIDIA Shield TV, które jest niczym więcej jak przystawką do telewizora, pozwalająca już nie tylko korzystać z serwisu GeForce Now czy też uruchamiać gry lokalnie, ale również udostępnia pełną gamę serwisów VOD.

Nowe urządzenie wspiera odbiór wideo w jakości 4K oraz HDR a preinstalowane najbardziej popularne serwisy VOD jak Netflix, Amazon Prime Video czy też Google Play Movies pozwala urządzeniu stać się centrum domowej rozrywki. Dodatkowa funkcja SmartThings Hub ma ułatwić komunikację ze wszystkim domowymi inteligentnymi urządzeniami celem łatwiejszego nimi sterowania. Funkcja wspierana jest przez Asystenta Google, dzięki czemu sterowanie może być oparte na komendach głosowych.

Urządzenie oparte na systemie Android z lokalną pamięcią 16 GB oraz 3 GB RAM w Polsce dostępne będzie w cenie 999 zł. Za tę cenę dostaniemy nie tylko przystawkę tv ale również pilota oraz kontrolera gier.

NVIDIA dzięki Shield TV planuje wyjść poza branże kart graficznych oraz gier i przygarnąć klientów, którzy lubią pograć ale również pooglądać.