Od poniedziałku do piątku inny podcast w Audiotece

Jesień w Audiotece stoi pod znakiem podcastów. Od połowy września na słuchaczy codziennie czekają nowe odcinki autorskich podcastów Łukasza Orbitowskiego, Marty Dymek, Filipa Springera, Anny Gacek czy Michała Nogasia.

Od wrześniu w Audiotece fani podcastów codziennie mają szansę posłuchać czegoś nowego. Największa platforma z treściami audio w języku polskim rusza z nowymi produkcjami i nowymi odcinkami popularnych podcastów.

Poniedziałek – Nie Wiem

Filip Springer, dziennikarz, autor reportaży, nominowany do Nike i Nagrody Kapuścińskiego, nagrał do tej pory 16 odcinków podcastu “Nie Wiem”. W programie rozmawia z naukowcami, pisarzami, specjalistami w swoich dziedzinach o niewiedzy i niepewności. Dotychczas gośćmi programu byli np. architektka Ewa Kuryłowicz, Jerzy Hausner, czy pisarka Julia Fiedorczuk. W nowym sezonie możemy spodziewać się m.in Janiny Ochojskiej, Agnieszki Holland czy Wilhelma Sasnala.

Wtorek – Radio Książki

Audioteka to przede wszystkim aplikacja dla miłośników literatury – dlatego we wtorki specjalnie dla nich będą pojawiać się nowe odcinki podcastu powstałego we współpracy z “Magazynem Książki”. Michał Nogaś rozmawia z zaproszonymi pisarzami, tłumaczami, redaktorami i poetami – o książkach, nie tylko tych wyróżnianych i najnowszych. W pierwszym z nowych odcinków gości Dorotę Kotas, zwyciężczynię Nagrody Literackiej Gdynia.

Środa – Jadłonomia nadaje

Jadłonomia to już blog-instytucja. Jego autorka Marta Dymek od lat tworzy własne książki kucharskie, ma programy w telewizji, publikuje w magazynach. Teraz przyszedł czas na autorski podcast. Propagatorka wegańskiego i zdrowego żywienia rozmawia z zaproszonymi gośćmi m.in. o odżywianiu czy ekologii. Audycja nie tylko dla wegan!

Czwartek – Rzeczy Ulubione

Nowy podcast Anny Gacek “Rzeczy ulubione” wystartował jeszcze w sierpniu, ale od września co czwartek pojawiają się nowe odcinki z kolejnymi zaproszonymi gośćmi. Dziennikarka muzyczna rozmawia z artystami (nie tylko z muzykami) o ważnych dla nich rzeczach – a przez rzeczy dochodzi do wspomnień, wyznawanych wartości i stylu życia. W najbliższym czasie będzie można posłuchać rozmowy z Mariuszem Szczygłem i Justyną Święs, znaną m.in. z The Dumplings.

Piątek – Metale Szlachetne

Pisarz, dziennikarz, fan metalu – Łukasz Orbitowski prezentuje swoją muzyczną pasję w nowym podcaście w Audiotece. O tej najcięższej muzyce rozmawia ze swoimi gośćmi, ale nie jest to tylko podcast “dla metali”. – Chciałbym opowiedzieć o dziwnym, śmiesznym, strasznym, głupim, a jednak bardzo mądrym, bajkowym, absolutnie fascynującym świecie muzyki metalowej – mówi autor. Pierwszym gościem podcastu jest Michał Stępień – muzyk i multiinstrumentalista znany z m.in. Medico Peste, Owls, Woods Graves, Mord’A’Stigmata czy koncertowo z chyba najbardziej rozpoznawalnego reprezentanta nowej polskiej fali black metalu – zespołu Mgła.

Wszystkie podcasty dostępne są w aplikacji Audioteki bezpłatnie.

Audioteka/Zdjęcie główne: Audioteka