Oglądaj, wspieraj, działaj. Serwis Waterbear dostępny w kolejnych 30 krajach, w tym w Polsce.

Platforma streamingowa WaterBear z okazji uruchomienia usługi w kolejnych 30 krajach posadzi 30 tys. drzew.

WaterBear, platforma – nie tylko – streamingowa poświęcona problematyce przyszłości naszej planety, jak sama się określa, uruchomiła swoje usługi w kolejnych 30 krajach. Z tej okazji, WaterBear zobowiązał się posadzić jedno nowe drzewo dla każdego nowego członka dla następnych 30.000 członków, którzy zarejestrują się na platformie, tworząc WaterBear Forest.

WaterBear Forest zostanie posadzony w Alladale Wilderness Reserve w Scottish Highlands, co oznacza zaangażowanie platformy w Konferencję Klimatyczną ONZ (COP 26), która odbędzie się w Glasgow w Szkocji na początku listopada tego roku.

Założeniem twórców platformy jest udostepnienie całkowicie za darmo, jak najszerszemu audytorium, historii poświęconych działaniom na rzecz klimatu, różnorodności biologicznej, zrównoważonego rozwoju i społeczeństwu. W serwisie znajdziemy niszowe produkcje dokumentalne jak również te nagradzane na międzynarodowych festiwalach.

Same działania platformy oparte są na zrównoważonym rozwoju a rozwiązania technologiczne pozwalające na streaming wykorzystują rozwiązania firm, które podobnie jak platforma opierają się na zrównoważonym rozwoju oraz wykorzystują energie odnawialna w maksymalnym stopniu, jak tylko jest to możliwe.

Serwis WaterBear to nie tylko nagradzane i wartościowe dokumenty. To również platforma kontaktowa z ponad 80 organizacjami typu non-profit zaangażowanych w ochronę planety. Za pomocą serwisu możemy wesprzeć finansowo konkretną organizację lub tez nawiązać kontakt i zgłosić gotowość do podjęcia działań w ramach wolontariatu.

Platforma streamingowa wystartowała w grudniu 2020 roku, czyli niespełna 4 miesiące temu w USA, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Australii, Kanadzie, RPA, Holandii, Irlandii, Danii.

Obecnie jest już dostępna również w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, na Cyprze, w Czechach, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, na Węgrzech, we Włoszech, na Łotwie, Litwie, w Luksemburgu, na Malcie, w Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Kenii, Mozambiku, Bermudach, Wyspach Cooka i Bonaire.

Jedyny warunek jaki należy spełnić, aby w pełni cieszyć się świetnymi dokumentami czy też zaangażować się w pracę na rzecz naszej planety to znajomość języka angielskiego.

Zdjęcie główne: Pexels