Ogłoszono wynik konkursu „Empik Go Story” na najlepszy scenariusz serialu audio

Praca nadesłana przez Annę Robak-Reczek to zwycięski projekt, wyłoniony spośród niemal 500 zgłoszeń pierwszej edycji konkursu „Empik Go Story” na scenariusz audio. Dramat w najbliższych miesiącach zadebiutuje w aplikacji Empik Go.

Za nami pierwsza edycja „Empik Go Story”. Konkurs na najciekawszy scenariusz, na podstawie którego powstanie oryginalny serial audio, odbył się w szczególnym, pandemicznym czasie. Jednak liczba nadesłanych zgłoszeń przerosła oczekiwania organizatorów.

Jury w składzie: Anna Kazejak (reżyserka i scenarzystka, współautorka scenariusza pierwszego polskiego serialu audio „Fucking Bornholm”), Marika Krajniewska (pisarka i Menadżerka ds. Relacji z Autorami w Empik Go), Magdalena Kostrzewska oraz Urszula Sęczyk-Bonczkowska (odpowiednio właścicielka i Menadżer Produktu w Maszynie do Pisania) przyznają jednogłośnie, że poziom nadesłanych tekstów pozytywnie zaskoczył jury.

Wiele historii ma szansę na adaptację i produkcję w formie audio, e-booka lub książki drukowanej. Z autorami będą prowadzone rozmowy na temat współpracy.

Główną nagrodę w konkursie zdobył scenariusz nadesłany przez Annę Robak-Reczek i to właśnie on już w tym roku zadebiutuje w aplikacji Empik Go. Komediodramat przedstawiający historię młodej psychopatki, która żyje na własnych zasadach i zmusza do ich przestrzegania otoczenie, okazał się utworem, który najbardziej poruszył jury.

Kluczem do zwycięstwa była unikalna fabuła z mocną, nieschematyczną bohaterką, dojrzały warsztat pisarski Robak-Reczek oraz zrozumienie specyfiki formatu audio. Autorka otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych oraz podpisze kontrakt na realizację serialu audio.

W tekście Anny Robak-Reczek pojawiła się fenomenalna bohaterka, Luiza. Taka, do której czuje się wielkie emocje. I trzymają one do samego końca. Nie mogę się doczekać dalszego ciągu tej historii (na razie znamy jedynie jej początek). W pierwszym etapie prac scenariusz będzie rozwijany z działem literackim Empik Go, a następnie wyprodukowany w formie audioserialu. Jestem przekonana, że kiedy Luiza ożyje w naszej produkcji – nie pozostawi nikogo z Państwa obojętnym – Marika Krajniewska, Menadżerka ds. Relacji z Autorami w Empik Go.

Wyróżnienie Maszyny do Pisania (szkoły kreatywnego pisania) i zarazem drugą nagrodę w konkursie otrzymał Jacek Kalinowski. W tym thrillerze obyczajowym jurorzy zwrócili szczególną uwagę na język, jakim autor zarysował fabułę.

Historia nastoletniego chłopca-zombie, który musi odnaleźć się w trudnej dla niego rzeczywistości, to tytuł nie tylko dla młodego grona słuchaczy. Nieustanne zmaganie się głównego bohatera ze swoją innością, podejmowanie prób dopasowania się do społeczności oraz niewyjaśnione zaginięcia ludzi w tle intrygują i rozpalają wyobraźnię na wielu poziomach. Nagrodą dla wyróżnionego twórcy jest udział w wybranym kursie pisarskim Maszyny.

Zaskoczyła mnie ogromna liczba nadesłanych zgłoszeń. Tekstów, których chciałabym poznać ciąg dalszy, jest co najmniej kilkanaście, więc trudno było wybrać finałową dwójkę. Maszynową nagrodą postanowiliśmy wyróżnić „Braciszka zombie” za pomysł na historię, w której obyczajowość miesza się z kryminałem i grozą – Magdalena Kostrzewska, właścicielka Maszyny do Pisania

Empik/Zdjęcie główne: Pexels