Open FM rusza z nowym programem wideo.

Open FM rozwija swoją ofertę. 6 lutego rusza program wideo Open FM Live, w którym prezentowane będą m.in. wywiady i koncerty akustyczne. Do zasobów najpopularniejszej darmowej aplikacji muzycznej w Polsce dołączyła również stacja nadająca muzykę ukraińską.

Open FM Live to program wideo łączący wywiady z gwiazdami, informacje ze świata muzyki, akustyczne występy artystów na żywo oraz znaną już formułę Open FM o nazwie: „#ama” (skrót od „ask me anything”). Redakcja przeprowadza wywiady z muzykami na podstawie pytań od widzów. W 2017 roku gościła m.in. zespół Hey, Monikę Brodkę, Artura Rojka, Grzegorza Hyżego, Ewę Farną i kilkunastu czołowych polskich raperów.

Open FM Live będzie emitowane w każdy wtorek o 13:00 na stronie głównej WP, a także w kanałach social media, m.in. na fanpage’ach Open FM, WP Gwiazdy oraz samej Wirtualnej Polski.

Gościem pierwszego odcinka będzie Krzysztof Zalewski, który wykona utwory z nowej płyty poświęconej Czesławowi Niemenowi. W chórkach wystąpią także siostry Paulina i Natalia Przybysz. Program poprowadzą dotychczasowi autorzy cyklu „#ama” – Karol Szczęśniak, Kamil Sosnowski i Grzegorz Betlej. Za jego produkcję odpowiada Telewizja WP.

W mediach coraz rzadziej rozmawia się z artystami o ich muzyce. W Open FM Live będziemy to zmieniać, oddając z jednej strony głos muzykom, którzy budzą emocje, a z drugiej naszym użytkownikom, bo formuła programu zakłada pełną interaktywność – mówi Kuba Ambrożewski, Product Owner w obszarze Open FM.

Open FM to najpopularniejsza aplikacja muzyczna na polskim rynku. Jej wyróżnikiem jest dopasowanie oferty programowej do gustów setek tysięcy Polaków, którzy codziennie korzystają ze 150 stacji radiowych w różnych gatunkach. Kilka dni temu uruchomiono również stację dla Ukraińców mieszkających w Polsce, która już cieszy się dużym zainteresowaniem. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w grudniu 2017 roku z całej usługi Open FM korzystało 1,1 mln realnych użytkowników, w tym 696 tys. za pomocą aplikacji mobilnej.

 

Źródło: Grupa WP