Pazura, Popławska i Zalewski w nowym serialu audio Empik Go

Wspomnienia to najbardziej obrzydliwe miejsce, które „odwiedzają” bohaterowie najnowszej produkcji audio Empik Go „Wilkołak”. Serial audio na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza zadebiutuje już 22 kwietnia i zmierzy się z często najboleśniejszym w życiu każdego z nas przeżyciem: relacją z ojcem.

Wojciech Chmielarz, wielokrotnie nominowany i nagradzany autor kryminałów, powraca z wyczekiwanym tytułem. Trzecia część cyklu gliwickiego (kontynuacja „Zombie” oraz „Wampira”) już 19 maja trafi do czytelników.

Na miesiąc przed premierą nowe crime story Chmielarza zadebiutuje – w formie serialu audio – w aplikacji Empik Go. W rolach głównych pojawią się aktorzy Aleksandra Popławska, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Marcin Bosak oraz Krzysztof Zalewski.

„Wilkołak” (Wydawnictwo Marginesy) to trzecia część serii o detektywie Wolskim zapoczątkowanej przez Wojciecha Chmielarza w 2015 roku. Sam autor przyznaje, że książka tkwiła w nim przez lata. Potrzebował jednak czasu, by dojrzeć i nabrać sił do zmierzenia się z historią detektywa Wolskiego. Zadanie nie było proste. Bohaterowie mierzą się z okrutnymi demonami przeszłości, które z czasem przeobrażają się w ich obsesje. W „Wilkołaku” każdy skrywa drugą twarz.

Gdy myślę o fabule tej książki, to mógłbym wskazać – na takim najbardziej podstawowym poziomie  – że jest to opowieść o intrygującym śledztwie, które prowadzi dwójka kłócących się przyjaciół, detektyw i prokurator.  Lecz gdyby zajrzeć głębiej, to lubię myśleć o tym, że jest to książka o ojcostwie i traumatycznych relacjach ojców z synami. Nie chcę zastanawiać się nad tym, co słuchacz powinien wyciągnąć z tej historii. Chciałbym usłyszeć, co sam tam znalazł – Wojciech Chmielarz, autor scenariusza.

W obsadzie serialu znaleźli się nie tylko aktorzy. Jedną z głównych ról zagrał Krzysztof Zalewski. Muzyk miał szansę spotkać się na planie m.in. z Cezarym Pazurą, dla którego udział w audioprodukcjach kryminalnych to wciąż coś nowego i zaskakującego. Jak sam wskazuje to format, który daje ogromną możliwość interpretacji słuchaczowi. Aktorzy zgodnie przyznają, że „Wilkołak” przepełniony jest tajemnicą oraz złymi bohaterami.

Myślę, że można zaryzykować stwierdzenie, że obsesja to przewodni motyw postępowania bohaterów w „Wilkołaku”. To bardzo ważne, że w przypadku powieści czy serialu audio możemy nazywać rzeczy po imieniu.  Jeżeli w utworze pojawia się obsesja to jest to obsesja. Nie ma co bronić bohaterów przed tym zjawiskiem czy jednostką chorobową. Wojciech Chmielarz w swoim utworze celowo pokazuje, że nie ma ludzi nietykalnych i każdego z nas może dopaść to właśnie zaburzenie – Cezary Pazura.

Ewelina Baliczka, w której rolę wcielam się w serialu audio, jest z natury zła. To, co moja bohaterka robi, wydaje się być okrutne. Jedynym wytłumaczeniem jej chorych działań, jakie znajduję w sobie, to fakt że czuje się ona bardzo niekochana. Zastanawiam się, jakie traumy naznaczyły jej przeszłość? – Aleksandra Popławska.

Premiera 1. odcinka audioserialu: 22 kwietnia w aplikacji Empik Go. Liczba odcinków: 8

Scenariusz: Wojciech Chmielarz, na podstawie powieści „Wilkołak” (Wydawnictwo Marginesy). W rolach głównych wystąpili: Aleksandra Popławska – Ewelina Baliczka Cezary Pazura – BaliczkaKrzysztof Zalewski – Dawid WolskiAgnieszka Żulewska – Anna WolskaMarcin Bosak – Adam GórnikProducent: Paweł Heba / Empik GoReżyseria: Krzysztof Czeczot i Wojciech PątkiewiczRealizacja dźwięku: Wojciech Pątkiewicz, Adrianna WołowiczKierownictwo Produkcji: Aleksandra SzatkowskaProducent wykonawczy: OSORNOCopyright: Wydawnictwo Marginesy, EMPIK S.A.

Empik/Zdjęcie główne:Empik