PBS KIDS Plug & Play. Urządzenie tylko dla dzieci.

PBS Kids, jeden z najpopularniejszych darmowych kanałów dziecięcych w USA, wypuściło na rynek urządzenie mini STB (tzw. stick), PBS KIDS Plug & Play.

w dniu dzisiejszym kanał dziecięcy ogłosił o wypuszczeniu na rynek urządzenia typu stick, służącego do streamingu kontentu oferowanego przez kanał telewizyjny PBS KIGDS. Mini STB (Set-Top-Box) oferowane pod nazwą PBS KIDS Plug & Play zapewnia dostęp na żądanie do materiałów wideo, piosenek oraz gier, a także do odbioru kanału PBS KIDS na żywo.

treści oferowane przez STB są na bieżąco aktualizowane i w dodatku zawsze za darmo. Jedynym wydatkiem jest zakup samego urządzenia w cenie 49,99 dolarów.

Sam adapter jest zaprojektowany z myślą o najmłodszych widzach. Już sam wygląd przypomina kolorową zabawkę, co wydaje się być zbędną formą, ponieważ urządzenie jest podłączane zazwyczaj na tylnej części odbiornika telewizyjnego. Poza tym kusi małolaty do zabawy co zapewne nie spodoba się wielu rodzicom. Kolejną wada urządzenia to gabaryty, które mogą w niektórych przypadkach utrudnić bezpośrednie podłączenie do odbiornika telewizyjnego i będzie trzeba używać przejściówek.

Urządzenie oferuje dostęp w trybie off-line do ponad 100 godzin materiałów wideo oraz piosnek, co idealnie się sprawdzi w każdej sytuacji a w szczególności bez dostępu do internetu oraz poza USA. Po podłączeniu do internetu dzieciaki otrzymają dostęp do ponad 100 lokalnych stacji telewizyjnych PBS KIDS.

Na pytanie czy w dobie, kiedy Netflix, Hulu czy Amazon mają w swojej ofercie wydzielone treści dla dzieci, taki ruch jest ze strony stacji jest potrzebny. Sama stacja wyjaśnia, iż oferowany przez nią kontent ma nie tylko charakter rozrywkowy a co najważniejsze edukacyjny, czego brakuje innym dostawcom treści dla najmłodszych. Całość przychodu ze sprzedaży urządzenia stacja przeznaczy na rozwój podjętej edukacyjnej misji stacji.

PBS KIDS Plug & Play posiad pamięć flash o pojemności 16 BG, 1 GB pamięci, zasilanie 5V/2A, łącze micro USB i czytnik kart SA, a także wsparcie dla Wi-Fi Bluetooth. Może być podłączone do odbiorników telewizyjnych za pomocą kabla HDMI lub USB.