Pięć najdroższych produkcji Netflixa.

Ostatnio obiegła świat informacja z Los Angeles Times, że Netflix ma 20 miliardów dolarów długów. Jednak dług w przypadku serwisu jest inwestycją.

Tak duża kwota długu może sugerować, iż Netflix za szybko i za dużo chce wydać. jednak całe 20 miliardów dolarów jest inwestycją w licencje zewnętrznych produkcji a wszystko to jest częścią większego planu, który w przyszłości ma się zwrócić z nawiązka.

Nie da się ukryć, że Netflix z rozmachem podszedł do swoich oryginalnych produkcji i mocno się wykosztował. W niektórych przypadkach wyniosły one serwis na czołówkę w branży, niektóre z nich zostały skasowane.

The Crown

Serial biograficzny opowiadający o życiu królowej Elżbiety II. Pierwsza seria, licząca 10 odcinków, została udostępniona abonentom Netfliksa) 4 listopada 2016. Trwa produkcja drugiej serii. Serial otrzymał dwa Złote Globy za rok 2016 w kategoriach najlepszy serial dramatyczny oraz najlepsza aktorka w serialu dramatycznym (dla Claire Foy) (źródło Wikipedia).

Koszt produkcji pierwszego sezonu 130 milionów dolarów, co daje średnio 13 milionów za jeden odcinek

The Get Down

Serial stworzony przez Baza Luhrmanna i Stephena Adly Guirgisaoraz wyprodukowany przez Sony Pictures Television. Jego premierę zaplanowano była na 12 sierpnia 2016 roku. 25 maja 2017 roku, platforma ogłosiła anulowanie serialu.  Serial skupia się na losach grupy nastolatków zamieszkujących Bronx. Ich chaotyczne życia ukazane zostają na tle rozwijającej się branży muzyki disco oraz hip-hop (Źródło: Wikipedia).

Koszt produkcji pierwszego sezonu 120 milionów dolarów, co daje średnio 12 milionów za jeden odcinek

Sense8

Serial z gatunku science-fiction, wyprodukowany przez Georgeville Television, Studio JMS, Anarchos Productions oraz Unpronounceable Productions. Twórcami serialu są rodzeństwo Wachowskich oraz J. Michael Straczynski. Wszystkie 12 odcinków pierwszej serii zostały udostępnione 5 czerwca 2015 roku. 1 czerwca 2017 roku, platforma Netflix ogłosiła zakończenie produkcji serialu po dwóch sezonach. Pod naciskiem fanów serialu 29 czerwca poinformowano, że zostanie jednak wyprodukowany jeszcze jeden odcinek, wiążący akcję serialu (Źródło: Wikipedia).

Koszt produkcji pierwszego sezonu 108 milionów dolarów, co daje średnio 9 milionów za jeden odcinek

Marco Polo

Historyczno-fantastyczny serial telewizyjny wyprodukowany przez The Weinstein Company oraz Electus. Twórcą serialu jest John Fusco. Wszystkie odcinki pierwszej serii zostały udostępnione 12 grudnia 2014 roku. Premiera drugiej serii odbyła się 1 lipca 2016 roku. 13 grudnia 2016 roku, platforma Netflix ogłosiła anulowanie serialu po dwóch sezonach (Źródło: Wikipedia).

Koszt produkcji pierwszego sezonu 90 milionów dolarów, co daje średnio 9 milionów za jeden odcinek

House of Cards

Serial z gatunku dramatu politycznego. Serial powstał na podstawie powieści Michaela Dobbsa i nawiązuje do miniserialu BBC Dom z kart z 1990. Autorem scenariusza jest Beau Willimon. Wszystkie 13 odcinków pierwszej serii zostało udostępnionych 1 lutego 2013 roku (Źródło: Wikipedia).

Koszt produkcji pierwszego sezonu 50 milionów dolarów, co daje średnio 5 milionów za jeden odcinek