Pierwszy komediowy serial audio w Polsce zadebiutuje w Empik Go

Szkolenie z Kołczem Lajkiem a może spotkanie z Grzegorzem Mateusiakiem? Zakrapiany wyjazd integracyjny z wojną paintballową czy mądrości szalonego szefa? Które z tych wyzwań okaże się najtrudniejsze dla pracowników korporacji medycznej w dobie szalejącej w Wuhan grypy? Tego dowiemy się już 4 marca – w aplikacji Empik Go zadebiutuje „FAKAP”, audioserial z udziałem aktorów komediowych młodego pokolenia oraz supergwiazd polskiego stand-upu.

„FAKAP” to pierwszy komediowy serial audio, w którym w bohaterów wcielają się aktorzy komediowi oraz topowi polscy stand-uperzy. W pierwszą tego typu produkcję fabularną w Polsce Empik Go zaangażował ponad 13 lektorów.

Bezkompromisowa, pełna absurdu i dowcipu fabuła, którą wykreował stand-uper Juliusz Sipika, rozbawi do łez nie tylko pracowników korporacji, ale także każdego, kto ceni sobie wysublimowane poczucie humoru. Scenariusz, który nawiązuje do kultury pracy wielkich przedsiębiorstw, został podzielony na 6 odcinków.

W role pracowników „Viking Pharm” wcielą się między innymi: Michał Meyer, Sebastian Stankiewicz, Szymon Mysłakowski, Karolina Piechota, Michał Zieliński, Magda Smalara czy Mateusz Grydlik.

W przerysowanych, komicznych rolach pojawią się stand-uperzy Mateusz Socha, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Magda Kubicka, Paweł Chałupka, Błażej Krajewski czy Adam van Bendler. Praca na planie tego typu produkcji to zawsze świetna zabawa, ale też swego rodzaju wyzwanie, jak podkreśla Sebastian Stankiewicz.

Gdy dostałem propozycję udziału w serialu „Fakap”, od razu postanowiłem zapoznać się z tekstem. Nigdy nie byłem pracownikiem korporacji, zabawne historie o wewnętrznych zdarzeniach i języku znam jedynie z opowieści znajomych. Po lekturze wiedziałem jednak, że chcę wziąć w tym udział. Scenariusz został napisany w bardzo zabawny sposób, a zarysowane postaci są charakterystyczne i oryginalne. W tekście mamy także do czynienia z komediowym rytmem, to bardzo ważne, by przez fabułę przechodzić wartko. Humor całej społeczności możemy poznać dzięki świetnej warstwie tekstowej. Cieszę się także, że wziąłem udział w produkcji z tak wyjątkową ekipą, którą znam z SNL Polska – Sebastian Stankiewicz

Historia niezbyt zgranego zespołu pracowników pod wodzą szefa-oszołoma stała się motywem przewodnim audioserialu, którego producentem jest Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go.

„FAKAP” to pierwsza tego typu produkcja na rynku. Od dawna chcieliśmy stworzyć serial komediowy, długo też szukaliśmy formuły na współpracę z inspirującą nas polską sceną stand-up comedy. Gdy Julek pokazał nam scenariusz pilotażowego odcinka FAKAPU pojawiła się okazja na połączenie obu tematów. Od początku wiedzieliśmy kogo chcemy zaangażować do produkcji. Aktorzy i komicy zagrali fantastycznie, reżyser doskonale rozegrał humor i tempo scenariusza, a w studio pojawiały się nawet charakterystyczne dla stand-upu improwizacje – Paweł Heba

empikgo_fakap_SAMOSZAMBO
empikgo_fakap_SAMOSZAMBO
empikgo_fakap_TROSKA
empikgo_fakap_TROSKA
empikgo_fakap__BLAZEJ
empikgo_fakap__BLAZEJ
empikgo_fakap_DARIA_2
empikgo_fakap_DARIA_2
empikgo_fakap_IGŁA
empikgo_fakap_IGŁA
empikgo_fakap__IGOR
empikgo_fakap__IGOR
empikgo_fakap__LAJK
empikgo_fakap__LAJK
empikgo_fakap__MARTA
empikgo_fakap__MARTA
empikgo_fakap__MARLENA
empikgo_fakap__MARLENA
empikgo_fakap__PAWEŁ
empikgo_fakap__PAWEŁ
empikgo_fakap_PIERRE
empikgo_fakap_PIERRE
empikgo_fakap__RASMUS
empikgo_fakap__RASMUS
empikgo_fakap__TOMEK
empikgo_fakap__TOMEK
previous arrow
next arrow
Shadow

Codzienienność pracowników Działu Implementacji Procesów przepełniają asapy, brainstormy, brifingi, deadline’y oraz feedbacki. Team musi mierzyć się także z coraz bardziej szalonymi pomysłami leadera oraz zarządu.

Nic nie jest jednak dla nich ważniejsze niż półroczna premia, która wiąże się z realizacją kejpiajów. Do czego zdolni są pracownicy korporacji medycznej? Jak na ich plany wpłynie panująca w Wuhan grypa? Czy grupa indywidualistów będzie potrafiła połączyć siły i zdetronizować szefa-oszołoma? Odpowiedzi niebawem.

Empik/Zdjęcie główne: Empik/Slajdy:Empik