Play Kraków, kulturalny serwis VOD w domu

Od 11 września dostęp do miejskiej, krakowskiej kultury jest jeszcze łatwiejszy niż dotychczas.

PLAY KRAKÓW to jedyna taka w Polsce platforma VOD pełna miejskiej KULTURY. Wielkie muzyczne widowiska, spektakle teatralne, recitale czy spotkania z pisarzami z całego świata – to tylko część materiałów, z których będzie można korzystać po zalogowaniu się do nowego serwisu Miasta Krakowa.

Na PLAY KRAKÓW będzie można znaleźć materiały zarejestrowane i udostępnione przez krakowskie instytucje kultury, a także wydarzenia transmitowane na żywo. Operatorem platformy jest KBF.

Tego dnia zachęcamy do zalogowania się na platformę PLAY KRAKÓW. VOD, czyli video on demand to usługa umożliwiająca oglądanie filmu, odcinka serialu, programu (także nadawanego na żywo) w wybranym przez odbiorcę czasie. W ten sposób zyskamy dostęp do dużego i rosnącego zasobu koncertów, spotkań, wykładów, konferencji czy spektakli organizowanych przez krakowskie instytucje kultury.

Wystarczy założyć konto na PLAY KRAKÓW, zalogować się na nie i dodać do swojej listy film, by obejrzeć go w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie.

Platforma ma być narzędziem, umożliwiającym udział w wydarzeniach wszystkim tym, którzy są jej spragnieni. Już od kilku miesięcy działamy w sferze online. Do internetu przenosimy festiwale, koncerty, spotkania czy spektakle. Dlatego Kraków od teraz będzie miał jedno miejsce, w którym zamieści wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. Podjęliśmy decyzję, że wiele materiałów będzie dostępnych bezpłatnie, choćby ze względu właśnie na swój walor edukacyjny. Do publikowania wydarzeń na platformie zaprosiliśmy wszystkie miejskie instytucje – tłumaczy Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa.

Platformę zainauguruje Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego 13. MASTERCARD OFF Camera, który w tym roku odbywa się online. Tylko na PLAY KRAKÓW będzie można oglądać nowe pasmo przygotowane przez jego programerów – „Co może przynieść nowy dzień”. Jak sami tłumaczą:

Docelowo PLAY KRAKÓW będzie stanowiło swoistą bibliotekę multimedialną Miasta Krakowa, skierowaną do każdej grupy wiekowej. Koncerty, recitale studentów i pracowników Akademii Muzycznej w Krakowie w cyklu „Gra w klasykę”, spektakle Teatru Groteska, musicale Teatru Variété, filmy dokumentalne i oprowadzania kuratorskie po wystawach w MOCAKu i Muzeum Krakowa to tylko niektóre z materiałów, które znajdą się w ofercie PLAY KRAKÓW.

PLAY KRAKÓW będzie dostępny przez przeglądarki www oraz na dedykowanych aplikacjach w sklepach Google Play i AppStore. PLAY KRAKÓW to platforma Miasta Krakowa, której operatorem jest KBF.

Krakowskie Biuro Festiwalowe