PlayStation 5 zapowiada dostęp do popularnych serwisów streamingowych

PlayStation 5 zapowiada pełen dostęp do wielu serwisów stremingowych już od pierwszego dnia premiery.

Premiera najnowszej odsłony konsoli do gier od Sony już 19 listopada. Nie szukajcie na rynku, wszystko zostało wyprzedane. Ci, którym udało się zakupić w przedsprzedaży najnowszy model PlayStation 5 otrzymają jednocześnie pakiet aplikacji serwisów streamingowych.

Sony próbuje przekonać swoich klientów, że najnowsza konsola to nie tylko gry, ale również idealne urządzenie do oglądania wideo. Tym samym, zatrzymuje swoich użytkowników na swojej platformie pod hasłem wygody. 

Na PS5 znajdziemy aplikacje takich serwisów jak Netflix, Disney+, Apple TV, Twitch, Amazon Prime Video, YoTube, MyCanal, Hulu, Peacock czy serwis anime Crunchyroll należący do Warner Media oraz muzyczny Spotify. Co ciekawe, należący również do nich HBO MAX nie będzie dostępny na konsoli w dniu jej premiery (obecnie dostępny na konsoli PS4).

Na PS5 zabraknie również serwisów oferujących dostęp do kanałów telewizyjnych live takich jak Sling, Hulu + Live TV oraz YouTube TV.

Wraz z premierą nowej konsoli, za dodatkową opłatę będzie można nabyć dedykowany pilot, który ułatwi nawigację po serwisach streamingowych, tym bardziej, że będzie posiadał cztery dedykowane przyciski szybkiego uruchamiania aplikacji Spotify, Netflix, Disney+ i YouTube. 

Dedykowany pilot do obsługi serwisów streamingowych potwierdza, że Sony w przeciwieństwie do poprzedniej generacji PS postawiło mocno na stworzenie centrum multimedialnego, podobnie jak zrobiło to Microsoft wydając konsole Xbox One.

Zdjęcie główne: Sony