Po decyzji o zamknięciu FilmStrucka, Criterion uruchamia własny serwis streamingowy

FilmStruck, filmowy serwis streamingowy prowadzony przez Criterion Collection oraz Turner Classic Movies, po dwóch latach obecności na rynku z końcem listopada zostanie zamknięty.

FilmStruck oferował filmowa klasykę na najwyższym poziomie a niezadowolenie z jego zamknięcia wyrażane jest nie tylko przez subskrybentów serwisu ale również przez sama branże filmową. Pośród wielu artykułów, poświęconych decyzji zamknięciu serwisu, list otwarty z prośbą o jego niezamykanie podpisało 50 tysięcy osób, m.in. Paul Thomas Anderson, Alfonso Cuarón, Guillermo Del Toro, Christopher Nolan, and Leonardo DiCaprio.

Zamknięcie serwisu wiąże się z nowym otwarciem. Criterion zapowiedział, że już na wiosnę we współpracy z Warner Media uruchomi nowy serwis streamingowy, który oprócz tego co oferuje Criterion, jako dystrybutor filmowej klasyki, biblioteka zostanie uzupełniona o tytuły Warner Media.

The Criterion Channel, jak zapewnia Criterion, będzie kontynuował rozwiązania jakie zostały wdrożone w serwisie Film Struck, m.in. własną produkcję „Adventures in Moviegoing”, programowanie tematyczne, retrospekcje aktorskie oraz możliwość komentowania oferowanych tytułów.

 

The Criterion Channel będzie zaczynał wszystko od początku w szczególności musi się skupić na zainteresowaniu ofertą nowych użytkowników. Wielu z nich zapewne będą to fani zamykanego Film Strucka. Serwis będzie oferował 30-dniowy okres próbny a po nim, miesięczna opłata za dostęp do treści będzie wynosić 10,99 dolarów miesięcznie lub 100 dolarów rocznie.

stream2me