Podcasty rosną w siłę w Storytel

Najchętniej słuchanym dotychczas podcastem jest parentingowa audycja Agnieszki Stein. Teraz na Storytel posłuchamy również o popkulturze i fotografii. Premierowe odcinki podcastów w aplikacji co środę.

Podcast to nowy format udostępniony na platformie z rozrywką audio obok audiobooków i seriali audio. Według badań przeprowadzonych przez Nielsen na zlecenie Storytel podcastów słucha już co piąty polski internauta. Po tę formę audio sięgamy głównie dla rozrywki, ale także dla ogólnego poszerzania horyzontów. I choć moda na podcasty przyszła do nas zza oceanu, to chętniej sięgamy po rodzime produkcje.

O tym dlaczego wybieramy dany podcast najczęściej decyduje jego tematyka, a słuchamy ich głównie w domu.

W grudniu Storytel uruchomił aż 10 podcastów poświęconych różnym zagadnieniom od parentingu, przez rozwój osobisty i lifestyle, aż po podcasty dla dzieci. 27 lutego na platformie zadebiutował dziennikarz filmowy Dawid Muszyński w podcaście popkulturalnym oraz Marek Ogień i Maksym Rudnik w podcaście o fotografii.

Kulturalnie naEKRANIE

Każdy film, serial czy książka ma jakąś ciekawą zakulisową historię, którą warto poznać. Jedne są zabawne, inne tragiczne. Poznanie części z nich może zmienić sposób postrzegania, przez widzów czy czytelników, danego dzieła. Nadać mu większej głębi. I o tym właśnie jest ten podcast, poznawaniu twórców, aktorów, dzieł z zupełnie innej strony.

Dawid Muszyński jest redaktorem naczelnym naEKRANIE.pl, a wieczorami poszukiwaczem wirtualnych przygód z padem w ręce. Zwiedził Winterfell w lecie, spotkał się z Lukiem Skywalkerem po jasnej stronie mocy i przeżył pojedynek na spojrzenia z samym Brudnym Harrym. O popkulturze pisze także do Wprost, Esquire i PSX Extreme.

35mm po północy

„35mm po północy” to podcast o fotografii dwóch fotografów reprezentujących odmienne style fotografii. Marek pracuje na współczesnych cyfrowych aparatach a Maksym jest zwolennikiem klasycznej fotografii analogowej. Fotografia dla nich od lat jest źródłem zarobku a nadal pozostaje największą życiową pasją.

Podcast jest o fotografii w podróży, doświadczeniach, inspiracjach a podkładem przekazu są anegdoty i sytuacje wzięte z wieloletniego doświadczenia fotograficznego.Marek Ogień, fotograf który uwielbia podróżować. Kocha psy, długie spacery i piesze górskie wycieczki. Najlepiej czuje się z aparatem na świeżym powietrzu gdzieś w drodze.

W zeszłym roku był uczestnikiem historycznej wyprawy Andrzeja Bargiela na K2. Mana swoim koncie wiele polskich i zagranicznych realizacji. Maksym Rudnik poza pracą komercyjną większość czasu poświęca na pracę nad autorskimi projektami, które edytuje w swojej pracowni na warszawskim Żoliborzu.

Jest wielkim zwolennikiem papieru, wydaje autorskie ziny oraz spędza niezliczone godziny w swojej ciemni pracując nad odbitkami fotograficznymi. Obecnie pracuje nad długoterminowym projektem fotograficznym w Atenach, z którego powstanie wystawa. Jego głównym medium jest klasyczna klisza fotograficzna.

Po dwóch miesiącach od uruchomienia formatu w Storytel, najchętniej słuchany jest”Podcast rodzicielski” Agnieszki Stein. Na drugim miejscu jest podcast Jakuba B. Bączka o rozwoju osobisty pt.”Życie pełne pasji”, a na trzecim Sławek Makaruk i jego podcast podróżniczy „Inna strona podróży”.

Storytel