Podwodne dziedzictwo. ŁOWCY TAJEMNIC BAŁTYKU

Nowa dokumentalna seria produkcji oryginalnej CANAL+ odkrywa przez widzami historie wraków spoczywających na dnia naszego morza. Jeden z najbardziej aktywnych nurków wrakowych na Morzu Bałtyckim – Tomasz Stachura wraz swoją ekipą od lat szuka, zabezpiecza i bada jego podwodne dziedzictwo.

W serii ŁOWCY TAJEMNIC BAŁTYKU przybliża widzom pasjonujące historie spoczywających na dnie, niemych świadków dramatycznych wydarzeń II Wojny Światowej. Premiera w serwisie CANAL+ online od 21 września.

Bałtyk nigdy nie był spokojnym obszarem. Od stuleci pochłonął wiele ludzkich istnień. A dowodem na to są spoczywające na dnie wraki – niemi świadkowie historii. Trudnodostępne głębiny Morza Bałtyckiego skrywają wiele tajemnic, które nie są dostępne dla wszystkich. (…) Zabiorę Was do podwodnego świata, żeby opowiedzieć Wam nieznane historie” – Tomasz Stachura – prowadzący serię ŁOWCY TAJEMNIC BAŁTYKU

Nowa produkcja CANAL+ to nie tylko unikalna i emocjonująca wyprawa w morskie głębiny. Historie wraków przedstawione zostały w niej w szerszym, historycznym kontekście.

Każdy odcinek to pasjonująca, szczegółowo przedstawiona historia jednej jednostki, która w wyniku tragicznych zdarzeń spoczęła na dnie. Wypowiedzi ekspertów, rodzin członków załóg, rekonstrukcja wydarzeń i zdjęcia archiwalne odtwarzają pieczołowicie ich ostatnie chwile.

Jednocześnie, razem z Tomaszem Stachurą widz ma unikalną okazję towarzyszyć ekipie badawczej w pasjonujących rejsach. Praca nurków pokazana jest szczegółowo, czasami od procesu poszukiwania wraków, aż do momentu „wejścia” na ich pokłady. Piękne zdjęcia z lotu ptaka oraz zapierające dech w piersiach podwodne ujęcia, stanowią niewątpliwą wartość produkcji.

Serię rozpoczynają kroniki „ORP Wichru” i „ORP Gryfu”. W kolejnych odcinkach twórcy opowiadają historie wraków, m.in.: tankowca „Terry”, czy rosyjskiego kutra torpedowego „Tupoleva G-5”.

Canal Plus/Zdjęcie główne: Canal Plus