W Polsce pojawił się kolejny serwis muzyczny. Amazon udostępnia Amazon Music Unlimited.

W piątek, 8 grudnia Amazon uruchomił w Polsce swój muzyczny serwis streamingowy, Amazon Music Unlimited. Mamy już w kraju całą paczkę usług muzycznych od największych serwisów.

Amazon od wielu już lat śmiało konkuruje na rynku streamingu mediów, tak wideo jak i muzycznym. Dokładnie rok temu uruchomił swój serwis video w kilkuset krajach jednocześnie, podobnie jak zrobił to wcześniej Netflix. Niestety nie dopilnował premiery swojego serwisu lekceważąc rynki regionalne, co skutkuje tym, że po roku jest tylko atrakcją. Teraz próbuje zmierzyć się z nowymi klientami, oferując im muzykę.

Amazon Music Unlimited został uruchomiony w kolejnych 28 krajach. Oprócz Polski również w Belgii, Boliwii, Bułgarii, Chile, Kolumbii, Kostaryce, na Cyprze, w Czechach, Ekwadorze, Salwadorze Estonii, Fundlandii, Grecji, na Węgrzech, Islandii, Łotwie, Liechtensteinie, Litwie, Luksemburgu, na Malcie, Holandii, panamie, Peru, Portugalii, Słowacji, Szwecji oraz Urugwaju.

Serwis oferując bibliotekę 40 milionów utworów muzycznych, tysiące spersonalizowanych stacji, eksperckie playlisty. Serwis dostępny jest poprzez aplikacje na wszystkie platformy jak iOS, Android, PC, TV Fire oraz poprzez dowolne przeglądarki internetowe. Komunikuje się w ograniczonym zakresie językowym, ale polskiego języka raczej nie znajdziemy, polecamy naukę angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego lub japońskiego.

W tym samym dniu Amazon uruchomił również polską dystrybucję swojego inteligentnego głośnika Amazon Echo, jeszcze bez polskich komend, jednak fakt rejestracji głośnika w naszym kraju ma dużo wspólnego z dostępnym serwisem muzycznym. Jak na razie, nam nie udało się zarejestrować Echo w Polsce, być może lada dzień Amazon poprawi te błędy.

Ile to kosztuje. Amazon Music Unlimited dla Polskich słuchaczy został ustawiony na miesięczną wartość 3,99 euro, czyli około 16,8 zł, natomiast Family plan z dostępem do 6 kont na poziomie 5,99 euro, czyli około 25,22 zł. Serwis oferuje również pierwsze 30 dni za darmo. Najlepsza oferta została przygotowana na inteligentne głośniki Echo, około 8,5 złotego za miesiąc. Pomimo dosyć niskiej ceny w porównaniu z konkurencją oraz znajomości języka angielskiego, to oczekiwalibyśmy chociażby namiastki interfejsu aplikacji muzycznej w języku polskim.

Źródło: Amazon