Powstanie sequel filmu Bright.

Netflix potwierdził, że powstanie sequel filmu Bright. Na ekranie znów zobaczymy Willa Smitha i Joela Edgertona, a za reżyserię odpowiadać będzie David Ayer.

Bright  jest dostępny w serwisie Netflix od 22 grudnia 2017 r. Film pobił rekord oglądalności serwisu Netflix w pierwszym tygodniu po premierze. Jest to też jedna z najpopularniejszych produkcji oryginalnych platformy.  

Bright  jest filmem numer 1. we wszystkich (ponad 190) krajach, w których dostępny jest Netflix. Zgromadził on do tej pory więcej widzów na całym świecie niż w Stanach Zjednoczonych. 

Akcja tego wartkiego thrillera w reżyserii Davida Ayera (reżysera „Legionu samobójców” i „Bogów ulicy” oraz scenarzysty „Dnia próby”) toczy się w alternatywnej teraźniejszości, w której od zarania dziejów ludzie, orki, elfy i wróżki żyją obok siebie. Dwoje policjantów pochodzących z zupełnie różnych środowisk — człowiek Ward (Will Smith) i ork Jakoby (Joel Edgerton) — wyrusza na rutynowy nocny patrol, który zmieni znaną im rzeczywistość. Wspólnie muszą przezwyciężyć osobiste różnice i stawić czoła hordom wrogów, aby ochronić młodą elfijkę i pewien zapomniany przedmiot, który w niewłaściwych rękach może sprowadzić na cały świat zniszczenie.

Źródło: Netflix/YouTube