Poznaj pracę w Dolinie Krzemowej. Seria wywiadów na żywo z polskimi programistami.

Ruszył pierwszy w Polsce cykl darmowych live streamów z polskimi programistami pracującymi dla światowych gigantów oraz przy innowacyjnych startupach.

W serwisie Just Join IT, którego autorem jest Piotr Nowosielski, będziemy mogli na żywo zobaczyć cykl live streamów z polskimi programistami pracującymi na całym świecie: w San Francisco/Dolinie Krzemowej, Seattle, Dubaju, Zurychu, a nawet Singapurze. Zarówno u gigantów, jak i przy ciekawych startupach technologicznych. pierwszy taki cykl live streamów połączonych z pytaniami w stylu AMA – Ask Me Anything.

Jak twierdzi sam autor, z rozmów dowiemy się jak wygląda proces wydawania produktu, co musi umieć programista, żeby dostać się do tej firmy, z jakich narzędzi tam korzystają. Jak zorganizowane są działy, czy np. w zespołach są liderzy, czy w zespołach są testerzy, UX itp.

Projekt trwa od 4 do końca maja 2017 r. i obejmuje 11 spotkań online z najciekawszymi polskimi programistami.

Piotr Nowosielski porozmawia m.in. Maciejem Bargielem, który pomaga Facebookowi rozwijać platformę Oculus Gear VR, z Tomaszem Wiszkowskim, pracującym jako Software Developere Google, oraz Łukaszem Orłowskim, realizującym się w A*STAR w Singapurze. Pytania mogą zadawać także uczestnicy transmitowanych na żywo wywiadów.

Wszystkie zrealizowane wywiady oraz harmonogram kolejnych spotkań znajdziecie pod tym adresem.