Premiera najnowszego serialu CANAL+ KLANGOR już w marcu

Ośmioodcinkową oryginalną produkcję będzie można obejrzeć na CANAL+ PREMIUM oraz online, na canalplus.com. Już dziś CANAL+ pokazał pierwszy plakat promujący serial, który jest dramatem rodzinnym z kryminalną historią w tle.

W obsadzie zobaczymy  nazwiska znakomitych aktorów jak: Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy w roli głównej w serialu, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska.

Obok nich młode pokolenie talentów: Maciej Musiał, Matylda Giegżno, Katarzyna Gałązka i Magdalena Koleśnik. Zdjęcia do produkcji zakończono w grudniu 2020 roku, a plan realizowany był w m.in.: Świnoujściu, Łodzi i Warszawie.

KLANGOR to z jednej strony kryminalna opowieść o poszukiwaniach zaginionej dziewczyny, z drugiej historia jej najbliższych, którzy nagle znajdują się w środku realnego dramatu – mówi reżyser Łukasz Kośmicki.

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina (Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka) pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.

Maja Ostaszewska i Arek Jakubik zagrali małżeńską parę na zakręcie, która musi zmierzyć się z najtrudniejszą sytuacją w życiu. Ich dwie nastoletnie córki o skrajnie różnych charakterach nie przepadają za sobą, a rywalizacja między nimi prowadzi do eskalacji konfliktu. Choć zdjęcia były trudne i intensywne to mam z nich jak najlepsze wspomnienia. Jednym z powodów była praca z fascynującymi aktorami – a byli to nie tylko ci znani i uznani, ale też absolutni debiutanci. I choć na planach filmowych bywam od wielu lat, to chyba pierwszy raz widziałem by tak wielu z nich tak blisko związało się ze swoimi bohaterami, często po prostu nimi byli. Na pewno dużą zasługę ma w tym solidny scenariusz pełny autentycznie napisanych postaci, które stawiane są przed najtrudniejszymi wyborami  – dodaje Kośmicki 

Oryginalny scenariusz serialu autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasz Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB – programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne. 

Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik, scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż  Wojciech Mrówczyński oraz Piotr Kmiecik, kompozytorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.

Za produkcję odpowiada Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część serialu „KRUK. Szepty słychać po zmroku”. Spółka-matka firmy – Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową „Idę” i „Zimną wojnę”, koprodukcje CANAL+.

Serial KLANGOR będzie można oglądać od 26 marca na CANAL+ PREMIUM oraz online na canalplus.com

Canal+/Zdjęcie główne: Canal+/Wideo:YouTube