Premiera nowego polskiego serialu kryminalnego „Rysa”

W serwisie IPLA od dzisiaj dostępne są wszystkie odcinki „Rysy” – nowego serialu kryminalnego, adaptacji bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta.

Na ekranie zobaczymy wielu znanych polskich aktorów: Julię Kijowską w roli głównej oraz Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Zbigniewa Zamachowskiego, Janusza Chabiora i Kingę Preis. Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Będzie można go obejrzeć w IPLI, w pakiecie IPLA PREMIUM.

„Rysa” to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Akcja serialu koncentruje się wokół losów policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw, która podczas śledztwa mierzy się z własną przeszłością i światem pełnym tajemnic, nałogów i namiętności.

Produkcja będzie dostępna w całości w serwisie IPLA, dla użytkowników pakietu IPLA PREMIUM. Można ją oglądać w dowolnym miejscu i czasie – nie tylko na komputerach, smartfonach i tabletach, ale także w Smart TV, Apple TV czy dekoderach. Koszt pakietu w cenie promocyjnej to jedynie 15 zł/mies.

– Filmy i seriale są jedną z kluczowych kategorii treści w IPLI. Oferujemy ponad trzy tysiące pozycji filmowych i blisko pięćset serialowych, w tym nowości i produkcje kinowe, tytuły, które zdobyły uznanie widzów, a także premiery wybranych seriali, które u nas można obejrzeć wcześniej niż w telewizji. Cieszymy się, że teraz jako pierwsi pokażemy w całości nowy polski serial kryminalny „Rysa”. Mamy nadzieję, że podobnie jak powieść, której jest adaptacją, zapewni naszym widzom pełną zwrotów akcji podróż w poszukiwaniu rozwiązania nie tylko mrocznej zagadki kryminalnej, ale także  pozwoli zagłębić się w świat głównej bohaterki i wraz z nią wyjaśnić tajemnice, które kryje jej przeszłość mówi Joanna Popowska, Zastępca Dyrektora ds. Usług Online w Cyfrowym Polsacie.

– „Rysę” warto obejrzeć choćby ze względu na główną bohaterkę i na to, jak bardzo ona ma zawikłaną sytuację – mówi Igor Brejdygant, autor powieści „Rysa”, na podstawie której nakręcono serial, i jego wiodący scenarzysta. – Normalnie często boimy się o bohatera, bo zagraża mu jakieś zewnętrzne niebezpieczeństwo, tutaj sytuacja jest bardziej złożona, bo niebezpieczeństwo być może jest wewnątrz samej bohaterki, ona się boi sama siebie.

Najnowsza produkcja, wyreżyserowana przez Macieja Migasa („Żyć nie umierać”, „Ślad”) i Łukasza Kośmickiego („Ultraviolet”, „Ukryta gra”), to 8-odcinkowa opowieść pełna zagadek i tajemnic, dotyczących także bolesnych doświadczeń z przeszłości głównej bohaterki.

Akcja serialu rozpoczyna się morderstwem bezdomnego i jest osadzona we współczesnej Warszawie. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym schemacie potwierdzają jej przypuszczenia. Kreowanie zagadkowej postaci pierwszoplanowej, policjantki z wydziału zabójstw Moniki Brzozowskiej, powierzone zostało Julii Kijowskiej („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości”, „Drogówka”).

Życiowym partnerem Moniki jest opiekuńczy biznesmen, szef agencji reklamowej, w rolę którego wcielił się, obdarzony urokiem osobistym i ogromnym doświadczeniem aktorskim, Maciej Zakościelny („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Diagnoza”, „Czas honoru”). Wśród otaczających ich postaci znajdziemy m. in.: Janusza Chabiora („Kamerdyner”, „Ślepnąc od świateł”, „Wołyń”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc”, „Chce się żyć”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki”, „Solid Gold” ) i Zbigniewa Zamachowskiego („Kurier”, „Pakt”, „Pokłosie”).

Serial wyreżyserowali: Maciej Migas („Żyć nie umierać”, „Oda do radości”) i  Łukasz Kośmicki („Ultraviolet”, „Ukryta gra”). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści – Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”).

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z  Grupą Polsat.  Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści kryminalnej Igora Brejdyganta, „Rysa”.

Powieść ukazała się w sierpniu 2018 roku i szybko zyskała przychylność czytelników, którzy z zapartym tchem śledzili losy policjantki z zagadkową przeszłością, odkrywającej kolejne tajemnicze morderstwa. Zdjęcia do „Rysy” zakończyły się w listopadzie 2020 roku.

W grudniu aktorzy weszli na plan „Układu”, będącego kontynuacją „Rysy”. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.

Cyfrowy Polsat/Zdjęcie główne: Cyfrowy Polsat/Wideo: YouTube

Czytaj więcej