Premiery kinowe w WP Pilot

Od środy, 8 kwietnia, WP Pilot uruchomi usługę PPV w ramach akcji „Kino WP Pilot”. Pierwsza premiera rozpocznie się tego dnia o godzinie 20:00 filmem „Na noże”. 

Emisję „21 mostów” zaplanowano na czwartek, 9 kwietnia o godz. 20:00, dzień później o tej samej porze pojawi się „Parasite”. Użytkownik będzie mógł zakupić bilet w formie dedykowanego pakietu w zakładce „Kup pakiet” w WP Pilot. Jeden wykupiony pakiet w cenie 12,90 jest biletem na konkretny seans danego dnia.

– WP Pilot jako prawdopodobnie pierwszy serwis telewizyjny na świecie wprowadza filmową usługę pay per view. Jak w kinie, puszczamy filmy tylko o określonej godzinie. W zamian są to gorące premiery w absolutnie najniższej na rynku cenie. Być może w przyszłości ten model zastąpi kino. Na razie mamy po prostu nadzieję, że widzowie WP Pilota dostają od nas coś wyjątkowego – mówi prezes WP Pilot, Tomasz Machała.

Premiery w „Kino WP Pilot” wspierane są szeroką promocją w serwisach Wirtualnej Polski. Informacje o projekcie i emitowanych filmach pojawią się m.in. na Stronie Głównej WP, w serwisach WP Film i WP Teleshow. Działania dodatkowo uzupełnią mailingi oraz kampania w mediach społecznościowych. Repertuar dostępny będzie także w wydarzeniu na Facebooku: „Zostaję w domu, a kino przychodzi do mnie”.

–  Od kilku tygodni kina są zamknięte, niestety nie wiemy, kiedy ta sytuacja się skończy. Dlatego, premiera lub emisja filmu w modelu PPV z patronatem Wirtualnej Polski i zapewnienie mu szerokiej promocji w serwisach własnych to bardzo dobre rozwiązanie dla dystrybutorów, którzy nie chcą przenosić swoich premier – mówi Anna Szuszkiewicz, Manager ds. Promocji i Sponsoringu w WP.

WP Pilot to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online. Umożliwia oglądanie ponad 90 kanałów telewizyjnych w tym ogólnotematycznych, filmowych, sportowych oraz tych, skierowanych do najmłodszych. Spośród nich ponad 30 stacji jest dostępnych w darmowym pakiecie. Usługa jest dostępna poprzez stronę internetową, aplikacje na platformy Android, iOS, Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w lutym 2020 roku z WP Pilot korzystało ponad 2 mln realnych użytkowników.

Grupa WP/Zdjęcie: Grupa WP