Premiery w Audiotece w pierwszym kwartale 2021 roku

Audioteka nie zwalnia tempa i kusi słuchaczy dobrze opowiedzianymi historiami. Na co warto znaleźć czas w pierwszych miesiącach 2021 roku.

W ubiegłym roku w aplikacji Audioteki królowały audioseriale i podcasty. Użytkownicy pokochali te formy audio, czemu wyraz dali przesłuchując blisko miliard minut w samej aplikacji! Twórcy zadbali o to, by nawet najwierniejszym fanom nie zabrakło nowości do słuchania. Wszystkie zapowiedziane produkcje będą dostępne w ramach usługi Audioteka Klub.

W styczniu dwa ważne dzieła światowej literatury doczekały się swoich dźwiękowych wersji.

Jednym z nich było Przeminęło z wiatrem Margaret Mitchell. Żelazny klasyk i wspaniały romans umiejscowiony w trakcie wojny secesyjnej na Południu Stanów Zjednoczonych.

Powieść przedstawia historię i relacje w sposób właściwy czasom, w których toczy się akcja. Ikoniczny duet Scarlett O’Hara i Rhett Butler na zawsze zapisał się w historii nie tylko literatury, ale też kina, dzięki doskonałym rolom Vivien Leigh i Clarka Gable’a w ekranizacji z 1939 roku. Audiobooka w mistrzowskim stylu czyta Danuta Stenka. Powieść została podzielona na 28 odcinków, pojawiających się co środę.

Zbrodnia i kara to propozycja dla miłośników literatury rosyjskiej. Historia Raskolnikowa, młodego studenta prawa, który morduje starą lichwiarkę, zyskała miano najwybitniejszego studium psychiki zbrodniarza.

W superprodukcji zagrali m.in. Adam Ferency (narrator), Jędrzej Hycnar, Ewa Szykulska, Mateusz Damięcki, Karolina Gorczyca i Rafał Zawierucha. Dźwiękowa adaptacja klasyki literatury zrealizowana przez Audiotekę jest podzielona na siedem części, ukazujących się co czwartek od 7 stycznia.

Czytaj więcej