Primephonic udostepnił dedykowaną aplikację na platformę iOS.

W dniu dzisiejszym, 5 grudnia serwis muzyczny Primephonic udostępnił aplikację na platformę iOS.

Primephonic to muzyczny serwis streamingowy, oferujący muzykę klasyczna w bezstratnej jakości. Użytkownicy nowej aplikacji będą mogli wybierać z pośród ponad 100 tys. klasycznych utworów w najwyższej bezstratnej jakości dźwięku (16-bitowey format FLAC). Aplikacja została tak zaprojektowana, aby użytkownicy mogli łatwo odnaleźć interesujące ich utwory według albumu, kompozytora, solisty, orkiestry czy też wydawnictwa. Będzie mozża również łatwo przełączyć się na jakość skompresowaną do formatu MP3.

Primephonic jak na razie dostępny jest tylko dla użytkowników w Wielkiej Brytanii oraz USA. Dostęp do swojej pełnej biblioteki serwis oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny, a abonament miesięczny kosztuje 14,99 funtów brytyjskich lub dolarów amerykańskich.

Thomas Steffens, prezes Primephonic powiedział serwisowi Musicweek.com – Misja Primephonic jest prosta. Przenieść muzykę klasyczną w epokę cyfrowej transmisji streamingowej. Wprowadzenie aplikacji na platformę iOS jest kolejnym krokiem w rozwoju serwisu i wyjściem naprzeciw oczekiwań współczesnego melomana muzyki klasycznej.

Uruchomiony w czerwcu bieżącego roku serwis oferuje ponad 10 tysięcy albumów w bezstratnej jakości dźwięku w setek wytwórni takich jak Sony Classical czy też Warner Classic.

Mocno wyspecjalizowany gatunkowo serwis jest ryzykownym przedsięwzięciem, tym bardziej że inne serwisy jak Spotify czy Deezer również oferują swoim słuchaczom muzykę klasyczną. Przewagą serwisu Primephonic jest oryginalna i duża biblioteka muzyczna oraz wysoka jakość dźwięku.