Przychody Spotify po pierwszym kwartale wzrosły o 22 procent

Spotify ogłosiła wyniki finansowe po pierwszym kwartale bieżacego roku. Większość biznesowych wskaźników tego giganta streamingu wzrosło.

Serwis podał, że po pierwszym kwartale bieżącego roku osiągnął przychód 2 miliarda dolarów, czyli wzrost o 22 procent  i zblizył się do uzyskania dochodu netto w wysokości 1 mln dolarów. Wszystko to dzięki powiększającej sie bazie użytkowników.

Na konieć kwartału serwis ma 286 mln aktywnych użytkowników, przy czym 160 mln to użytkownicy planów Premium, czyli płatnych. Uzytkowników korzystających z darmowej wersji serwisu z reklamami jest 163 miliony i ich baza wzrosła o 32 proc. w przeciwieństwie do użytkowników Premium, których baza powiększyła się o 31 proc.

Spotify podało rónież, iż koszty operacyjne serwisu zwiększyły się o 16 proc. do kwoty 531 mln dolarów. Serwis pochwalił się również milionem podcastów, które obsługuje a większość z nich, ponad 60 proc. produkowana jest przez firmę Anchor, niedawno przejętą przez Spotiy.

W oświadczeniu serwis podał, iż pomimo globalnej pandemii wyniki pierwszego kwartału przekroczyły prognozę dla większości wskaźników. Zapewnił też, że cała firma pracuje zdalnie i nie planuje żadnych zwolnień.