wrc

Rajdowe Mistrzostwa Świata już w najbliższy piątek. Za darmo.

30 czerwca zacznie się ściganie po mazurskich szutrach. W Rajdowych Mistrzostwach Świata do przejechania jest 326 km podzielonych na 23 odcinki specjalne. Na liście zgłoszeń jest 49 załóg.

Wśród zgłoszonych załóg znajduje się całej czołówki mistrzostw świata. To czwarty sezon z rzędu, w którym jedna z najważniejszych serii rozgrywanych pod egidą FIA, gości w Polsce. 

W tym roku dodatkową atrakcją dla kibiców będą przejazdy tzw. zerówek. To auta, które jako ostatnie sprawdzają trasę, zanim rywalizację rozpoczną kierowcy WRC. W jednym z samochodów pojedzie Jakub Przygoński, siódmy kierowca ostatniego Dakaru i wicelider Pucharu Świata cross-country. Po odcinkach specjalnych będzie podróżował razem ze swoim pilotem Tomem Colsoulem w dakarowym Mini. Na trasę będą ruszać 15 minut przed startem pierwszej załogi.

Za nimi – 7-10 minut przed startem pierwszej załogi – ruszą na trasę Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski, którzy w tym roku obchodzą 20. rocznicę swojego mistrzostwa Europy. Dla „hołka” będzie to 24 raz Rajdzie Polski, po raz drugi będzie jechał nie jako zawodnik, ale jako ten, który trasę przeciera.

Cały rajd będzie można obejrzeć na żywo w serwisie Red Bull TV już od piątku 30 czerwca od godziny 22:00

Źródło: Sport.pl/Red Bull TV  Zdjęcie: Red Bull TV