Rakuten uruchomił nową usługę streamingową na żywo

Serwis Rakuten uruchomił nową usługę streamigową Rakuten Live.

Nowy serwis przekazujący wideo na żywo skierowany jest do wszystkich użytkowników, z naciskiem na branżę artystyczną i celebrycką i ma za zadanie na żywo dzielić się z widzami swoimi przeżyciami wchodząc z nimi w interakcje.

Interaktywna komunikacja pomiędzy widzami a streamerem pozwala na wysyłanie komentarzy, giftów w czasie rzeczywistym. Nowa platforma oferuje również działania e-commerce, dzięki którym widzowie mogą na żywo otrzymać dostęp do witryn sprzedających produkty prezentowane przez streamerów, umożliwiając im natychmiastowy ich zakup.

Sama platforma w niedalekiej przyszłości, oprócz handlu poprzez witryny zewnętrzne połączy swoje usługi z pozostałymi usługami grupy Rakuten jak Rakuten Ichiba, Rakuten Books czy Rakuten Ticket. Tym samym Rakuten jako jeden z pionierów kreuje segment handlu na żywo.

Rakuten to japońska firma, która działa na wielu runkach skupiając się na e-commerce a także ofercie rozrywkowej. W Europie a także w Polsce – w okrojonej formie – oferuje swój serwis streamigowy wideo Rakuten TV.

stream2me