Roku z 15 milionami użytkowników.

Po 15 latach na rynku, Roku subskrybuje 15 milionów użytkowników.

Roku to platforma oparta na urządzeniach STB dostarczająca materiały wideo w dystrybucji VOD oraz kanały telewizyjne live. Dostępna na dziesięciu rynkach oferuje ponad 500 kanałów telewizyjnych oraz 500 tysięcy tytułów filmowych oraz seriali.

W ostatnim roku serwis odnotował 43 proc. wzrost liczby subskrybentów. W sumie w pierwszej połowie bieżącego roku użytkownicy obejrzeli 7 miliardów godzin treści co oznacza wzrost do adekwatnego półrocza w 2016 roku o 61 procent.

Bezpośredni konkurencji Roku to Chromecast z ponad 30 milionami użytkowników oraz Apple TV z ponad 20 milionami subskrypcji. Jednak 15 milionów użytkowników Roku może być niepełna liczbą, ponieważ serwis uwolnił platformę poza swoje urządzenia STB i instaluje ją fabrycznie w wybranych modelach telewizorów. Niestety brak danych ilości użytkowników platformy z pozycji odbiorników telewizyjnych.

Jednak sama liczba 15 milionów użytkowników robi wrażenie i zapewne żadna platforma ani żaden serwis w Polsce nie mógłby się pochwalić takim zainteresowaniem.