roskilde festival

Roskilde Festival na żywo w internecie.

Platforma Red Bull TV zaplanowała na ten rok wiele ciekawych streamingów live. Już 28 czerwca rozpocznie się Roskilde Festival.

Roskilde Festival to muzyczna impreza cykliczna. Jeden z największych festiwali muzyki rockowej o charakterze międzynarodowym. Obywający się w pobliżu duńskiej miejscowości Roskilde. Jest festiwalem niezależnym i niekomercyjnym organizowanym przez The Roskilde Festival Charity Society. Pierwszy festiwal odbył się w 1971 i wystąpiły w nim 32 zespoły głównie z Danii. W 2005 liczba zespołów przekroczyła 150, a wśród nich można znaleźć wielkie gwiazdy światowego rocka.

Roskilde Festival to impreza plenerowa, kilkudniowa, gdzie poza koncertami można obejrzeć występy grup parateatralnych, kabaretów, nieustannie działa kino festiwalowe, można wziąć udział w warsztatach plastycznych i ceramicznych. Można skorzystać ze sztucznych ścianek do wspinaczki, boisk do koszykówki oraz trampoliny.

Na imprezie aktywne są organizacje praw człowieka. Można wziąć udział w happeningu uświadamiającym widzom, czym jest współczesne niewolnictwo. Promowana jest ekologia i recykling śmieci. Podczas festiwalu w roku 2000 po raz pierwszy odbyła się Żywa Biblioteka. (Źródło: Wikipedia)

Relacja na żywo już od 28 czerwca od 19:30 naszego czasu pod tym adresem.