Saga „Karate Kid” wkracza w nową erę: serial „Cobra Kai” dostępny w serwisie Netflix

Dokładnie 36 lat po premierze film „Karate Kid” wciąż inspiruje nowe pokolenia widzów. Już wkrótce w serwisie Netflix będzie można oglądać dwa pierwsze sezony „Cobra Kai” oraz premierowy, trzeci sezon serialu.

Netflix udostępnił swoim widzom serial „Cobra Kai”, stanowiący kontynuację legendarnej serii filmów „Karate Kid” produkcji Sony Pictures Television. Znani z oryginalnych filmów Ralph Macchio i William Zabka w serialu ponownie wcielają się w role, które przyniosły im sławę, zaś postać Johna Kreese’a gra Martin Kove.   

W ramach umowy z wytwórnią Sony Pictures Television pierwsze dwa sezony serialu „Cobra Kai” pojawią się w serwisie Netflix jeszcze w tym roku, a wkrótce później na platformie zadebiutuje trzeci — zupełnie nowy — sezon.

Akcja serialu „Cobra Kai” toczy się 30 lat po historycznym turnieju karate z 1984 r. Od tamtego czasu Daniel LaRusso (Ralph Macchio) odniósł ogromny sukces, chociaż ma problemy z utrzymaniem życiowej równowagi bez wsparcia swojego mistrza, pana Miyagi. W dodatku musi się zmierzyć z dawnym przeciwnikiem, Johnnym Lawrence’em (William Zabka), który po serii życiowych porażek postanawia stanąć na nogi i ponownie otworzyć szkołę karate Cobra Kai. 

Cieszący się popularnością serial „Cobra Kai” otrzymał w 2018 r. tytuł najlepszego dramatu od serwisu Rotten Tomatoes, uzyskując za pierwszy sezon rzadko spotykaną ocenę 100%. Serial dostał też dwie nominacje do nagrody Emmy. 

Autorami scenariusza i producentami wykonawczymi serialu „Cobra Kai” są Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg, założyciele firmy produkcyjnej Counterbalance Entertainment. Heald ma na swoim koncie scenariusz do kultowego filmu „Jutro będzie futro”, a Hurwitz i Schlossberg są twórcami popularnej serii filmów „Harold i Kumar”, scenarzystami i reżyserami globalnego hitu kasowego „American Pie: Zjazd absolwentów”, a także producentami komedii „Strażnicy cnoty” z 2018 r. Cała trójka wspólnie stworzyła nową historię Karate Kida, która zaczyna się 30 lat po oryginalnym filmie. Producentami wykonawczymi serialu są James Lassiter i Caleeb Pinkett z Overbrook Entertainment oraz Susan Ekins we współpracy z Sony Pictures Television. Macchio i Zabka są współproducentami wykonawczymi. 

Producenci wykonawczy — Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg: „Praca nad serialem »Cobra Kai« od samego początku była spełnieniem naszych marzeń. Jeff Frost, Chris Parnell, Jason Clodfelter, Karen Tatevosian i wszyscy nasi partnerzy z firmy Sony umożliwili nam nie tylko kontynuowanie serii, ale też prace nad dalszym rozwojem uniwersum Karate Kid, za co jesteśmy im naprawdę wdzięczni. Cieszymy się też z nawiązania współpracy z serwisem Netflix i nie możemy się już doczekać zaprezentowania naszego serialu globalnej publiczności, która uwielbia tę franczyzę tak samo jak my”.

Brian Wright, wiceprezes Netflix ds. seriali oryginalnych: „Saga o przygodach Karate Kida jest ponadczasowa, a »Cobra Kai« w spójny sposób opowiada dalszy ciąg tej historii. Rywalizacja między Danielem i Johnnym nadal emocjonuje, a serial jest wzruszający i zabawny. Z przyjemnością czekamy na zaprezentowanie nowemu pokoleniu fanów serialu »Cobra Kai«. Cieszymy się, że znalazło się dla niego miejsce w serwisie Netflix”.

Jeff Frost, prezes firmy Sony Pictures Television:  „Jesteśmy bardzo dumni z serialu »Cobra Kai« i zachwyceni reakcją fanów.  Josh, Jon, Hayden, Ralph, William i cała ekipa wykonali kawał dobrej roboty, o czym świadczą zewsząd napływające pozytywne reakcje publiczności. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom z firmy Netflix za nowe możliwości i cieszymy się, że nasza kultowa saga zaistnieje na nowo właśnie w tym serwisie”.

Netflix