Sejmowa telewizja internetowa już od maja. Mamy nadzieję że „ocieplenie” będzie również w pogodzie.

Kancelaria Sejmu uruchomi na początku maja telewizję internetową, której zadaniem będzie pokazywać posłów od mniej oficjalnej strony i ocieplać ich wizerunek.

Jak poinformowała Superstacja, Na początku maja ruszy telewizja internetowa przygotowywana przez Kancelarię Sejmu. Materiały będzie można śledzić na YouTube i na portalach społecznościowych. Jak mówi Andrzej Grzegrzółka, dyrektor biura prasowego Kancelarii, telewizja ma pokazywać „prywatne oblicze” polityków.

Sejmową telewizję będzie można śledzić w serwisie społecznościowym YouTube i w innych portalach społecznościowych. Kancelaria Sejmu chce wysyłać kamery w rodzinne strony posłów, aby pokazać ich w regionalnym otoczeniu.

W planach są m.in. reportaże dotyczące pracy posłów w ich okręgach wyborczych. Gotowe są już materiały z okazji Święta Pracy 1 maja, politycy mają opowiadać o swoich pierwszych pracach. SejmTV ma wpłyną na ocieplenie wizerunku parlamentarzystów po grudniowym kryzysie sejmowym i okupacji sali plenarnej. – Od tego momentu historię Sejmu trzeba napisać trochę na nowo. Okupacja parlamentu była wydarzeniem historycznym i jednocześnie bardzo negatywnym – tłumaczy Superstacji Grzegrzółka.