Serial „Skazana” już dostępny w player.pl

Nowa produkcja własna Player Original „Skazana” już teraz dostępna jest dla wszystkich użytkowników serwisu.

Sędzia Alicja Mazur znana ze swojej surowości wobec przestępców zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Przy życiu trzyma ją nastoletnia córka oraz chęć zemsty na tych, którzy ją wrobili. Czy poradzi sobie z czyhającym za każdym rogiem zagrożeniem.

Sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach. Pracuje w wydziale karnym (karnistka). Atrakcyjna, z charyzmą, bardzo inteligentna i ambitna. Surowa, postrach wszystkich bandytów. Szczególnie dała się poznać jako sędzia prowadząca procesy członków zorganizowanych grup przestępczych.

Na pozór zna się na ludziach, potrafi szybko ich przejrzeć. Jest matką 17 letniej Hanki. Alicja ma z nią dobre relacje, choć ciągle widzi w niej dziecko a nie młodą kobietę, którą się stała. Alicję zżerają wyrzuty sumienia, że nie poświęcała jej w dzieciństwie wystarczająco dużo czasu. Zamiast macierzyństwem była zajęta robieniem kariery.

Teraz, gdy Hanka jest nastolatką, a Alicja ma ugruntowaną pozycję w zawodzie, w końcu ma dla niej czas i chce jej wszystko wynagrodzić. Niestety więzienie odbiera jej tę szansę. Mąż Alicji zmarł w wypadku samochodowym, gdy ich córka miała 6 lat. Alicja długo zbierała się po jego śmierci. Nie angażowała się w żadne dłuższe związki. Dopiero spotkanie z Pawłem zmienia wszystko. Alicja zakochuje się i dosyć szybko decyduje na drugi ślub. Dotąd logiczna i mająca wszystko przemyślane, pozwala sobie na szaleństwo i zaledwie po roku znajomości przyjmuje oświadczyny.

W końcu ma wszystko – przystojnego, kochającego ją faceta, stanowisko sędziego, mądrą i utalentowaną córkę. W dniu swojego ślubu traci to. Zostaje oskarżona o zabójstwo Ludmiły Mielnik, Ukrainki, dawnej partnerki Pawła. Trafia do najcięższego kobiecego więzienia w kraju, pomimo tego, że jest niewinna. Do więzienia, w którym osadzonymi są kobiety, które sama skazywała.

Kolejne odcinki serialu będą udostępniane w Playerze w każdy wtorek, począwszy od 7 września.

TVN/Discovery/Zdjęcie główne:TVN/Discovery