Serwis Cineman niedługo z własną aplikacją i nowa ofertą

Serwis Cineman niedługo zawalczy o nowych użytkowników z innymi platformami VOD.

Cineman dostępny jest na naszym rynku od 2009 roku i oferuje produkcje takich wytwórni jak Monolith Films, Hagi, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Gutek Film. Serwis oferuje dostęp przez stronę internetowa w formie zakupu pojedynczych tytułów lub też pakietów 20 tytułów w jakości standardowej lub HD.

Już za kilka dni Cineman powalczy o widza mobilnego jak również rozszerzona zostanie oferta. Nowa aplikacja Cineman przygotowana zostanie na systemy Android oraz iOS, poza tym dotychczasowa wersja serwisu w przeglądarce internetowej pozostanie dostosowana do wersji responsive web design. Oznacza to, że korzystanie z serwisu w przeglądarkach internetowych będzie wygodniejsze i dostosowane do ich różnych wersji (desktop, mobilna). Dodatkowo serwis stworzy dedykowaną aplikację na Samsung Smart TV a w przyszłości pojawi się również na innych markach.

Jedna z ważniejszych funkcji, jaka się pojawi w aplikacjach to wsparcie dla Chromecasta oraz AirPlay, czego brakuje niektórym popularnym serwisom jak Player czy IPLA.

Wraz z nową aplikacją pojawi się nowa oferta. Obok dotychczasowej możliwości zakupu pojedynczych tytułów w cenach od 4,9 zł do 11,90 oraz zakupu pakietów 20 tytułów w miesiącu, serwis wprowadzi miesięczny abonament bez limitu oglądania, Cineman Go. Jak wynika z niepotwierdzonych informacji, pakiet standardowej jakości wideo będzie kosztował 19,90 zł miesięcznie, natomiast pakiet w jakości HD to już będzie kwota 34,90 zł. Podobnie jak inne serwisy VOD, Cineman zaoferuje bezpłatny okres próbny, który będzie trwał 7 dni.

Serwis będzie można uruchomić jednocześnie na pięciu urządzeniach, przy czym jednoczesne korzystanie z jego biblioteki będzie możliwe na tylko dwóch.

stream2me