tvpvod

Serwis VOD TVP z nową szatą graficzną i nowymi funkcjami.

W dniu wczorajszym miała swoją premierę nowa odsłona serwisu VOD od Telewizji Polskiej. Nowa szata, nowe funkcje, nowy kontent.

Jak podaje komunikat TVP „Nowoczesne rozwiązania technologiczne i projektowe, atrakcyjna grafika, a przede wszystkim liczne ułatwienia dla użytkowników sprawiają, że nowy TVP VOD wpisuje się w najnowsze trendy rynku internetowych serwisów VOD”.

Nowy serwis to pełna resposnsywność (automatyczne dostosowanie się do wielkości ekranu), przejrzysta i atrakcyjna grafika, przyjazna wyszukiwarka, przyjazna i intuicyjna nawigacja. Poza tymi wizualnymi, miłymi dla oka nowościami, serwis ułatwia dostęp do treści.

Nowa funkcja „Przegapiłeś w TV? Zobacz teraz” pozwala nam obejrzeć materiały wyemitowane na antenach TVP. Wyeksponowany odnośnik „Na żywo” doprowadzi nas do listy kanałów TVP streamujących sygnał na żywo poprzez platformę. Kolejna nowość to sekcja „Zobacz zanim wygaśnie”, czyli propozycje, które niebawem znikną z serwisu.

tvpvod2
tvpvod2

Katalog serwisu prezentuje następujące kategorie: Programy, Seriale, Filmy Fabularne, Filmy Dokumentalne, Dla Dzieci, Informacje i Publicystyka oraz Retro. Serwis postarał się również zaspokoić potrzeby wielbicieli archiwalnych evergreenów i arcydzieł kinematografii, udostępniając znane i lubiane tytuły filmowe i teatralne.

Na nowym układzie serwisu skorzystają również marketerzy. TVP wdrożyła technologię VPAID 2, dzięki której marketerzy będą mieli dostęp do szeregu nowych narzędzi pomiaru skuteczności przekazu reklamowego.

Katalog VOD od TVP oferuje ponad 43,5 tysiąca tytułów materiałów wideo, w tym 100 tytułów serialowych.

Zmiana serwisu VOD to jeden z elementów przyjętej strategii, modernizacji telewizji publicznej. Kredyt, jaki telewizja miała zaciągnąć w wysokości 800 milionów złotych, połowę zostanie przeznaczone na modernizacje, zakup nowych kamer i inwestycje w ośrodki regionalne a także na budowę dużej platformy internetowej oraz cyfrowy obieg materiałów.