Serwis SVOD od Apple’a zaskoczy nas ogromną biblioteką

Już 25 marca dowiemy się czym jest najnowsze dziecko Apple’a.

Każda konferencja Apple’a wzbudza wiele emocji, nie tylko w branży, ale również wśród konsumentów. Tym razem nie będzie to premiera urządzeń a zapowiadany od dłuższego czasu serwis streamingowy serwis wideo. Na spotkaniu zostanie zaprezentowana również nowa usługa Apple News, która ułatwi użytkownikom urządzeń tej marki czytanie wiadomości, blogów i innych treści. 

Jednak większość czeka na oficjalną premierę serwisu streamingowego. Na pewno wiemy, że Apple już na otwarcie serwisu zaoferuje bardzo dużą bibliotekę treści wideo, wypełnioną serialami, programami telewizyjnymi oraz filmami. Firma zainwestowała w zakup kontentu oraz produkcje oryginalnych treści ponad miliard dolarów. Wartość robi wrażenie, jednak przy zapowiedziach Netflixa o 13 miliardach na produkcje oryginalnych treści, wydaje się być skromną kwotą.

Jak donosie The Verge, Apple skupiło się na treściach familijnych, część z nich kupując na rynku oraz produkując własne. Branża również plotkuje, że miesięczna opłata za serwis będzie na poziomie 9,99 $ miesięcznie i możemy się spodziewać również ofert pakietowych, połączonych z serwisami Apple TV, Apple News oraz Apple Music. Włączenie serwisu wideo do sprzedaży pakietowej zapewne przysporzy serwisowi szybko przyrost użytkowników serwisu wideo.

Analitycy przewidują, że w kolejnych 3-5 latach istnienia serwisu będzie on miał 100 mln użytkowników z miesięcznych przychodem ok. 10 mld $. Warto przypomnieć, że z Netflixa korzysta ok. 139 milionów konsumentów a z Amazon Prime Wideo ok. 100 milionów sybskrybentów.

Najważniejszym rynkiem dla Apple we wszystkich jego działaniach są Stany Zjednoczone i zapewne sama usługa streamingu wideo na początek zostanie uruchomiona w USA, gdzie już obecnie rynek ten jest mocno zagospodarowany. Jednak globalne otwarcie platformy wideo byłoby zapewne miłym zaskoczeniem nie tylko dla konsumentów, ale również dla inwestorów. Patrząc niedaleko w przyszłość, kiedy na jesieni globalne uruchomienie swojego serwisu planuje Disney, na koniec roku będziemy świadkami mocnych zawirowań wśród globalnych platform wideo.

stream2me