Showmax szykuje się do polskiej premiery

Showmax, platforma VOD należąca do Nasper już od kilku miesięcy wyrzuca w świat szczątkowe informacje o uruchomieniu swojego serwisu w Polsce.

Co wiemy na dzisiaj? W czerwcu z nieoficjalnych informacji Presserwisu dowiedzieliśmy się że Maciej Sroka, związany z YouTubem prawdopodobnie przejdzie do Showmax celem przygotowania platformy na polski rynek. Sam zainteresowany nie komentował tych doniesień. Jednak jego odejście w kwietniu bieżącego roku z YouTube może sugerować iż szuka lub znalazł nowe zajęcie.

20 grudnia ShowMax w procedurze przetargowej wybiera dom mediowy, który zająby się kompleksową promocją platformy w Polsce. Procedura przetargowa znajduje się na końcowym etapie.

5 września nieżącego roku zarejestrowano w Polsce spółkę Showmax Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 1. Najciekawszym fragmentem danych rejestrowych spółki jest członek zarządu w osobie Macieja Karola Sojki (jako jedynego Polaka w zarządzie) oraz Współnik, pod nazwą Showmax B.V.

 

 

 

 

 

 

Obecnie serwis nie umożliwia „ficjalną” rejestrację  czy też podgląd oferty. Po wpisaniu adresu showmax.com pojawia się komunikat iż serwis jest jeszcze niedostepny w moim kraju ale mogę zapisać się na listę informacyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednak okrężną drogą udało się nam zarejestrować w serwisie, gdzie cała strona była już przygotowana w języku polskim i zawierała komplemenatrny sposób rejestracji wraz z podaniem karty kredytowej lub połączenia z kontem PayPal do realizacji miesięcznych opłat za serwis. Dowiadujemy się również że miesięczny abonament będzie kosztował 19,90 zł czyli tyle ile płacimy za serwisy oferujące streaming muzyczny oraz Amazon Prime, ale już dużo mniej niż za Netflixa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnim etapem, które potwierdza iż Showmax jest bliżej naszej granicy niż dalej to potwierdzenie na poczcie elektronicznej rejestracji w serwisie. Po drodze żadnych ostrzeżeń co do braku dostępności w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowując: Showmax to serwis VOD uruchomiony w 2015 r. przez południowo-afrykańską grupę Naspers, która swego czasy była właścicielem naszego komunikatora Gadu-Gadu. Serwis dostępny jest na 65 rynkach na świecie, w tym 36 kraajach w Afryce skąd pierwotnie pochodzi. W ramach miesięcznego abonamentu oferuje dostęp do szerokiej biblioteki tytułów filmowych oraz serialowych. W Polsce będzie prawdopodobnie kosztował 19,90 zł za miesiąc.

Komentarze są wyłączone.