Sierpień w CANAL+ online

Jeszcze w te wakacje na widzów CANAL+ czeka prawdziwa podróż w czasie.

Już w sierpniu wraz z serialem DLACZEGO KOBIETY ZABIJAJĄ 2 przeniesiemy się do lat 40., prosto na amerykańskie przedmieścia, by poznać mroczne tajemnice mieszkających tam gospodyń domowych.

Odwiedzimy również paryską policję w czasach belle époque. Nie zabraknie wstrząsających dokumentów oraz intrygujących serialowych historii prosto z Islandii czy Skandynawii. Z kolei dla miłośników muzyki – premiera najnowszej filmowej biografii słynnej piosenkarki Billie Holliday.

DLACZEGO KOBIETY ZABIJAJĄ 2 (Why Women Kill 2), serial kryminalny, premierowe odcinki od 6 sierpnia.

Po sukcesie pierwszego sezonu serialu „Dlaczego kobiety zabijają” jego twórcy wracają z kolejną porcją mrocznego humoru i opowieści o uroczych zabójczyniach z sąsiedztwa. Nowy sezon to zupełnie nowe postacie, nowa fabuła i inny okres w dziejach Ameryki. Tym razem akcja dzieje się pod koniec lat czterdziestych i koncentruje wokół Almy, gospodyni domowej z aspiracjami wejścia do lepszego towarzystwa i z córką na wydaniu. Niestety mroczne tajemnice jej męża mogą wszystko poważnie utrudnić.

W Almę wciela się Allison Tolman, która kilka lat temu zdobyła popularność (i sporo nominacji do nagród w tym Emmy i Złotego Globa) dzięki głównej roli w pierwszym sezonie serialu „Fargo”. Jej męża Bertrama zagrał zaś Nick Frost, znany brytyjski aktor i scenarzysta („Wysyp żywych trupów” „Hot Fuzz – Ostre psy”, „Nierealne”).

Twórcą tej opowieści o zdesperowanych kobietach z przedmieść jest Marc Cherry, ten sam, który stworzył jeden z najlepszych i najpopularniejszych seriali pierwszej dekady XXI wieku – „Gotowe na wszystko”.

PARIS POLICE 1900, serial kryminalny, premierowe odcinki od 21 sierpnia.

Przełom XIX i XX wieku zwykło nazywać się „Belle epoque”, zwłaszcza gdy myśli się o Paryżu. Ten najświeższy francuski serial kryminalny, który wiarygodnie i bez upiększeń pokazuje pracę policji w tamtym czasie, może sprawić, że słowa o „pięknej epoce” nie będą już przechodzić tak łatwo przez gardło. Oto brzydkie, brudne miasto rozdarte konfliktami, prefektura, w której ważniejsza jest walka o pozycję niż dążenie do sprawiedliwości. W samym środku tego bagna młody detektyw Antoin Jouin ma wyjaśnić sprawę wyłowionych z Sekwany zwłok. Dość szybko okazuje się, że temat, który wielu innych by zlekceważyło, może zachwiać fundamentami całego kraju.

Twórcą tego ośmioodcinkowego serialu jest Fabien Nury, który kilkanaście lat temu napisał scenariusz do kinowej wersji słynnego kostiumowego serialu kryminalnego „Brygady Tygrysa”, a niedawno filmową fabułę głośnej „Śmierci Stalina”. W rolę detektywa Jouina wcielił się zaś Jeremie Laheurte, którego widzieliśmy wcześniej m.in. w „Życiu Adeli – rozdział 1 i 2” czy „Prywatnej wojnie”.

JAK SIOSTRY (Systrabönd), serial kryminalny, premierowe odcinki od 3 sierpnia.

Tegoroczny fascynujący islandzki serial kryminalny, w którym niewielka europejska wyspa staje się miejscem, gdzie dawna tajemnica wpłynie na życie kilku osób. Wszystko zaczyna się od zniknięcia bez śladu czternastoletniej dziewczyny. Gdy po ćwierć wieku jej ciało zostaje odnalezione, wydarzenia z przeszłości odżywają i groza sprzed lat na nowo stanie się częścią życia trójki przyjaciółek.

Sześcioodcinkowa fabuła to jedna z większych islandzkich produkcji ostatnich lat. Za reżyserię i częściowo scenariusz odpowiada Silja Hauksdottir, która miała też kilka doświadczeń z hollywoodzkimi filmami, pracując wcześniej m.in. na planie „Interstellar” Nolana. W głównej roli zobaczymy Lilję Nott Porarinsdottir, która pojawiła się m.in. w serialu „Sense8” czy zeszłorocznym nominowanym do Oscara „Niebie o północy” George’a Clooneya. Za muzykę do serialu odpowiada zaś młoda, acz coraz popularniejsza islandzka piosenkarka i kompozytorka Jofridut Akadottir.

NOWE ŻYCIE (Transplant), serial medyczny, premierowe odcinki od 4 sierpnia.

Serial medyczny opowiadający o Bashu, syryjskim doktorze, który po ucieczce z kraju usiłuje odbudować swoją medyczną karierę w Kanadzie, pracując jako rezydent w szpitalu w Toronto. Jego doświadczenia z wojną nie raz przydają się podczas dyżurów na oddziale pogotowia, a pracowitość i pasja powoli pozwalają zbudować sobie relacje w szpitalu i nie tylko.

W głównej roli Bashira „Basha” Hameda zobaczymy Hamzę Haq, aktora nazwanego przez „Hollywood Reporter” jedną ze wschodzących gwiazd kanadyjskiego kina, który po wielu mniejszych rolach w filmach i serialach tu wreszcie dostał szansę na większą kreację. Towarzyszą mu m.in. Josh Hannah („Cztery wesela i pogrzeb”, „Mumia”, „Spartakus: Krew i piach”), Jim Watson („Wirus”, „Designated Survivor”) i Ayisha Issa (serial „12 małp”, „Polar”).

W tak lubianym przez widzów gatunku seriali medycznych „Transplant” wyróżnia się z pewnością przede wszystkim wyrazistym i charyzmatycznym głównym bohaterem oraz ciekawymi medycznymi problemami prosto z ostrego dyżuru.

INTERWENCJA (Ulven kommer), serial kryminalny, premierowe odcinki od 5 sierpnia.

Skandynawski serial koncentruje się na problemie przemocy domowej. Czternastoletnia Hall w swoim szkolnym wypracowaniu oskarża ojczyma o znęcanie się nad rodziną. Pracownik socjalny oddelegowany do zbadania sprawy przeprowadza wywiady z rodzicami, którzy zaskoczeni zaprzeczają wszystkiemu i natychmiast zatrudniają prawnika. Sprawa zaczyna się komplikować, ale wyraźnie ktoś tu kłamie. Tylko kto? Ojczym czy pasierbica? Czy uda się wyjaśnić sprawę i nie skrzywdzić niewinnej osoby?

Twórczyni tego ośmioodcinkowego serialu, Maja Jul Larsen pracowała wcześniej jako scenarzystka przy innych głośnych tytułach – serialach „Rząd” i „Scheda”. Główną rolę Larsa Madsena, pracownika opieki społecznej zagrał Bjarne Henriksen, znany z seriali „The Killing” i „Rząd”, a także filmów „Polowanie” i „Festen”.

Ta rozgrywająca się w Danii opowieść jest zarówno ciekawie skonstruowanym filmowym dramatem kryminalnym jak i ważnym głosem w dyskusji na temat przemocy domowej, instytucji pomocy społecznej i kwestii samego zaufania.

KULOODPORNI 3 (Bulletproof 3), serial kryminalny, premierowe odcinki od 24 sierpnia.

Trzeci sezon brytyjskiego serialu o parze detektywów, którzy prowadzą skomplikowane śledztwa w sprawach zorganizowanej londyńskiej przestępczości. Po dwóch sezonach, w których Aaron Bishop i Ronald Pike (para gliniarzy przyjaciół mocno różniących się charakterami, których relacja przypomina trochę te z filmów „Bad Boys” czy „Zabójcza broń”) budzili postrach wśród lokalnych bandziorów, w tym finałowym, akcja dzieje się w Afryce Południowej. Tam podczas spokojnych wakacji zaplątują się oni w sprawę porwania córki jednego z przyjaciół Pike’a.

Co ciekawe serial ten od samego początku był wspólnym przedsięwzięciem trzech osób – jego twórcami i scenarzystami byli reżyser Nick Love („Football Factory”, „Lotna brygada”) oraz wcielający się w role głównych bohaterów Noel Clarke („Doctor Who”, „Bez słowa”) i Ashley Walters („Przekręt”, „Pięć dni. Zniknięcie”, „Top Boy”). Wygląda więc to tak, jakby sami sobie wpadli na pomysł, co chcą nakręcić i zagrać, tak by maksymalnie wykorzystać swoje możliwości. I to był naprawdę dobry pomysł.

POŁĄCZENIE OCZEKUJĄCE (Calls), serial krótkometrażowy, premierowe odcinki od 28 sierpnia.

Oryginalny i nowatorski w formie serial, w którego obsadzie znajdziemy mnóstwo gwiazd, a kolejne odcinki balansują między grozą, fantastyką i sensacją. Oto dziewięć krótkich (zwykle około kwadransa) opowieści, w których zwykłe – zdawałoby się – rozmowy telefoniczne, przekształcają się w mroczne, nadnaturalne opowieści pełne zadziwiających zdarzeń. Zbliżający się koniec świata, dziwne przeskoki w czasie czy wręcz zmiany w życiorysach bohaterów – każda z tych osobnych fabuł prowadzi do wielkiego finału, w którym przekroczymy granicę wyobraźni.

Do udziału w tym oryginalnym przedsięwzięciu, które stworzył urugwajski scenarzysta i reżyser Fede Alvarez („Nie oddychaj”, „Dziewczyna w sieci pająka”) udało się namówić wiele gwiazd kina i telewizji: m.in. Lily Collins („Emily w Paryżu” „Love. Rosie”), Pedro Pascala („Gra o Tron”, „The Mandalorian”), Rosario Dawson („Clerks: Sprzedawcy II”, „Sin City: Miasto grzechu”), Audrey Plazę („Legion”, „Scott Pilgrim kontra świat”) czy Clancy’ego Browna („Skazani na Shawshank”, „Żołnierze kosmosu”).

NASIENIE KŁAMSTWA (Seeds of Deceit), dokument, premierowe odcinki od 14 sierpnia.

Serial dokumentalny o jednym z największych skandali w historii XX-wiecznej medycyny. W 2017 r. okazało się, że nieżyjący już dr Karbaat, słynny specjalista od leczenia niepłodności w trakcie lat swojej praktyki zawodowej zapłodnił 65 kobiet swoim nasieniem.

Mieszkająca w Amsterdamie duńska dokumentalistka Miriam Guttman trzy lata temu nakręciła, jako swój film dyplomowy w Holenderskiej Akademii Filmowej, dwudziestominowy film opowiadający o tej sprawie. Jej praca zrobiła furorę na całym świecie, zdobywając wiele nagród i pojawiając się na dziesiątkach festiwali. W efekcie udało jej się pozyskać fundusze na opowiedzenie tej samej historii jeszcze raz, z rozmachem i tak powstał ten serial (trzy odcinki po 45 minut), który na początku tego roku został pokazany na festiwalu w Sundance i zdobył tam świetne recenzje.

To opowieść, która koncentruje się zarówno na tym jak w ogóle doszło do tej sytuacji, ale także na ofiarach tego skandalu, ich traumie, gdy dowiedziały się, co je spotkało i tym jak teraz na to wszystko patrzą.

SPISEK ANTYSZCZEPIONKOWY (The Anti-Vax Conspiracy), dokument, premiera 31 sierpnia.

Antyszczepionkowcy. Zawsze istnieli, ale dziś są w ofensywie. To aktualnie bardzo ważna grupa nacisku, która wpływa na naszą pandemiczną rzeczywistość. Najwyższy jednak czas poznać ich bliżej i spróbować zrozumieć kim są, skąd się wzięli i może też, dlaczego to robią. Zwłaszcza ci, którzy sterują międzynarodowym ruchem antyszczepionkowym.

Utytułowana brytyjska dokumentalistka Colette Camden w swoim najnowszym filmie nakręconym dla Channel 4 wyrusza w podróż do źródeł tego ruchu i jego początków, by następnie prześledzić wpływ antyszczepionkowców na rozwój pandemii i to, jak przez nich zmienia (bądź nie zmienia) się otaczający nas świat. Odpowiedzi szuka w dokumentach, rozmowach z ekspertami i czysto reporterskiej pracy próbując dotrzeć jak najgłębiej do tej świetnie zorganizowanej grupy, by jak najprzejrzyściej pokazać ich metody i zorientować się, jakie mogą być ich cele.

POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE 2, seria dokumentalna, premierowe odcinki od 31 sierpnia.

Drugi sezon przebojowej serii, pokazującej polskie zamki, dwory i pałace z lotu ptaka. Tym razem zobaczymy potężne warownie Mazowsza i Kujaw. Poszybujemy nad ziemią sieradzką, świętokrzyską oraz sandomierską, pełną szlacheckich i książęcych siedzib z różnych epok. Odwiedzimy magnackie rezydencje Wielkopolski i Podlasia oraz posłuchamy intrygujących opowieści o życiu ich dawnych właścicieli.

ZATOKA ZAGINIONYCH (The Bay of Silence), thriller, premiera 15 sierpnia.

Psychologiczny thriller o mieszkającej w Londynie parze, która w tajemniczych okolicznościach traci dziecko, co jest tylko wstępem do odkrywania wielu kolejnych rodzinnych tajemnic. Czy Will pogodzi się ze śmiercią syna i mimo wszystko wytrwa przy żonie? Czy sekrety z jej przeszłości jednak ostatecznie go zniechęcą? Ten brytyjski film to najnowsze dzieło duńskiej reżyserki Pauli Van Der Oest, której wcześniejsza produkcja „Zus i Zo” była nominowana do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Później kręciła już także filmy anglojęzyczne w tym „Efekt domina” czy właśnie „Zatokę zaginionych”.

Na ekranie w roli małżeństwa w kryzysie, Willa i Rosalindy zobaczymy Claesa Banga („The Square”, „Dziewczyna w sieci pająka”, „Drakula”) i Olgę Kurylenko („Quantum of Solace”, „Człowiek, który zabił Don Kichota”, „Czarna wdowa”). Obok nich w filmie zagrali również Brian Cox („Czerwony smok”, „X-Men 2”, „Sukcesja”) i Alice Krige („Lunatycy”, „Star Trek: Pierwszy kontakt”, „Carnival Row”).

BILLE HOLIDAY (United States vs Billie Holiday), film biograficzny, premiera 26 sierpnia.

Najnowsza filmowa biografia słynnej piosenkarki Billie Holliday, za którą grająca tytułową rolę Andra Day dostała w tym roku Złotego Globa i nominację do Oscara. Holliday była jedną z najważniejszych gwiazd w historii amerykańskiej piosenki, odciskając swe piętno i na muzyce jazzowej i tej bardziej pop.

Ten film zaś równie mocno co na jej niesamowitym talencie skupia się także na niemalże wojnie, jaką wypowiedziały jej władze USA. Billie była wielokrotnie aresztowana, więziona, upokarzana za swe poglądy, rasę i styl bycia. Antynarkotykowi agenci federalni, którzy nie dawali jej spokoju do końca życia, uznawali jej wstrząsającą w swej wymowie balladę „Strange Fruit” za obelżywą i niemoralną.

Film „Billie Holiday” nakręcił Lee Daniels, który w swej filmografii ma m.in. filmy „Pokusa” i „Kamerdyner” oraz pracę (jako twórca, scenarzysta i reżyser) przy serialach „Star” i „Imperium”. Na ekranie obok piosenkarki i aktorki Andry Day zobaczymy Trevante Rhodesa („Moonlight”, „Predator”) i Garretta Hedlunga („Mudbound”, „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”).

WINDYKATOR (The Tax Collector), kino akcji, premiera 27 sierpnia.

Nowy film kultowego reżysera Davida Ayera („Furia”, „Legion samobójców”, „Bright”) to szybka, mroczna i drapieżna opowieść o życiu gangsterów na przedmieściach Los Angeles. Tyłułowy „Tax Collector” to ściągacz haraczy dla mafijnych bossów. To brutalne zajęcie wymagające dość specyficznych umiejętności. Właśnie tak na co dzień żyją David i Creeper. Ich świat jednak nagle się komplikuje, gdy w mieście pojawia się Conejo, nowy gracz jeszcze bardziej bezwzględny i skory do przemocy. Los Angeles spływa krwią i układ sił zmienia się diametralnie. Czy w tym nowym znajdzie się dla nich jakieś miejsce?

Charakterystyczny, wyrazisty i ekspresyjny styl Ayera idealnie pasuje do tej gorącej i brutalnej fabuły. W głównych rolach zobaczymy doświadczonego i popularnego Shia Leboufa (trylogia „Transformers”, „Furia”) oraz dwie nowe twarze w Hollywood Bobby Soto i Jose Conejo Martina. Obok nich na ekranie pojawią się także George Lopez („Rekin i Lawa – Przygody w 3D”, „Walentynki”) i Jimmy Smits (cykl „Gwiezdne Wojny”, „Prezydencki poker”, „Synowie anarchii”).

Canal Plus/Zdjęcie główne:Canal Plus