SkyShowtime – nowy serwis SVOD w Polsce

Comcast, właściciel sieci telewizyjnej Sky oraz ViacomCBS łącza siły i uruchamiają nowa wspólną platformę streamingową – SkyShowtime.

Nowy serwis SVOD, czyli oparty na opłatach subskrypcyjnych pojawi się w Europie juz w przyszłym roku, w tym na pewno w Polsce.

Serwis zaoferuje produkcje oryginalne jak filmy, seriale czy programy rozrywkowe z portfolio takich marek jak NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, w tym tytuły z Showtime, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount + Originals, Sky Studios, Universal Pictures i Peacock.

SkyShowtime będzie działał jako osobna platforma streamingowa, obok istniejącej już w wybranych krajach platformy Sky. Wiadomo, że będzie dostępny dla ponad 90 miliona konsumentów w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, na Węgrzech, w Kosowie, Czarnogórze, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Szwecji.

Wszystkie wymienione kraje znajdują się poza głównymi rynkami Sky w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Niemczech i Austrii oraz Włoszech.

Partnerstwo Comcasta oraz ViacomCBS ma się odbywać na równych głosach a co za tym idzie, oferowany kontent również będzie dzielony na pół. Serwis zapowiada 10 000 godzin rozrywki w różnych kategoriach tematycznych.

Nowe przedsięwzięcie wydaje się być mocnym konkurentem dla planowanego uruchomienia w Polsce serwisów HBO MAX oraz Disney +.

Ceny subskrypcji zostaną podane w póżniejszym terminie, podobnie jak dokładna data uruchomienia serwisu w Europie.