Sling dyskretnie zaprezentował AirTV Player

Sling, platforma typu wideo na życzenie niedostępna dla polskich klientów, skrycie zapowiedziała wypuszczenie na rynek urządzenia AirTV Player. Jest to mały, hybrydowy STB pozwalający na korzystanie z oferty Sling ale również na odbieranie sygnału cyfrowej telewizji naziemnej jak również ma opcję rozszerzenia o dostęp do oferty Netflixa.

Same urządzenie wydaje się prezentować ciekawe rozwiązania dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na odcięcie się od kablówek. Jednak jest zawsze jedno małe ale…Aby móc oferować jak najszerszy dostęp do telewizji cyfrowej naziemnej, Sling musi się dogadać z nadawcami a oni niechętnie palą się do takich rozwiązań ponieważ powiązania biznesowe pomiędzy nadawcami naziemnymi a kablówkami (często jest to ten sam nadawca/operator) mogą ograniczać ich zyski z działalności. Jak na razie Sling uzyskał dostęp do lokalnych stacji ABC, jednak ilość stacji w tej ofercie jest dużo mniejsza niż można oglądać przez standardową antenę do odbioru teleziji cyfrowej naziemnej.

Hasło reklamowe nowej usługi „Dzięki AirTV Player możesz odciąć kablówkę i nadal oglądać telewizję” zapewne też nie wpadnie w gusta kablówek.

Od strony technicznej, urządzenie wymaga minimalnej prędkości sygnału internetowego 3 mb/s dla SD i 5 mb/s dla HD oraz łączy się z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Możliwość sterowania głosem jak również z pozycji urządzenia można regulować głośność telewizora.

Premiera urządzenia najprawdopodobniej  odbędzie się na zbliżających się targach CES.