Slipstream. Nowy serwis SVOD dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu.

Uzależnionym od ruchu na świeżym powietrzu, nowy serwis SVOD, Slipstream zaoferuje wszystko czego nam zabraknie na kanapie. Wielkie przestrzenie i niesamowite przygody.

Biblioteka serwisu oferuje na początek ponad 300 materiałów wideo w cenie 5 dolarów miesięcznie. Epickie ujęcia oraz zdjęcia na najwyższym poziomie zaspokoją wszystkich fanów outdorowej turystyki sportowej. Serwis 70 proc. przychodów postanowił oddać twórcom materiałów oferowanych w serwisie.

Serwis oferuje miesięczny darmowy okres próbny, co teoretycznie powinno wystarczyć na zapoznanie się z ofertą i pozostanie jej płatnym subskrybentem. Zgromadzenie w jednym miejscu najważniejszych i najciekawszych produkcji o tej tematyce zapewne zapełni niezagospodarowaną do tej pory nisze na rynku serwisów SVOD.

Po zalogowaniu się do serwisu zobaczymy m.in. takie kategorie tematyczne jak surfing, sporty zimowe, wspinaczki skałkowe i wysokogórskie, kajakarstwo, kolarstwo górskie, bieganie, dokumenty przyrodnicze. Serwis zaprosił do współpracy znanych w środowisku wspinaczy górskich jak Hanzela Findlaya czy snowboardzistę Xaviera De La Rue.

W serwisie jak na razie nie jest obecna funkcja wyszukiwania (funkcja w fazie prac), serwis chce tym samym zmusić użytkowników do przeglądania wszystkich tytułów, aby dzięki temu odnaleźć wiele nowych ciekawych materiałów.

Slipstream wydaje się być dobrą alternatywa dla takiego serwisu jak Netflix, który posiada podobne tematycznie tytuły jednak w okrojonej wersji. Jest tańszym rozwiązaniem dla tych, którzy płacą obecnie w różnych serwisach za pojedyncze wypożyczenie tytułu niejednokrotnie 9-10 dolarów amerykańskich.