Smart TV niedostępna dla ponad 20 milionów dorosłych Polaków

Ponad 54 proc. Polaków powyżej 17 roku życia, w dalszym ciągu nie korzysta ze SMART TV, wynika z  badań firmy GONET.TV. Pomimo faktu, że inteligentna TV rozwija się średnio-rocznym tempie 20 proc. w ciągu ostatnich 5 lat, to w dalszym ciągu jest relatywnie mało rozpowszechniona. 

O zaletach inteligentnej TV nie trzeba nikogo przekonywać, m.in. dlatego SMART TV cieszy się coraz rosnącą popularnością w naszym kraju.

W 2016 roku dostęp do inteligentnych odbiorników TV deklarowało zaledwie 5 milionów rodaków. Obecnie z korzysta z nich 10,5 milionów dorosłych Polaków, wynika z ostatnich badań Wavemaker. Większe zainteresowanie inteligentną TV jest pokłosiem m.in. postępu technologicznego i upowszechnieniem się internetu oraz możliwości, które oferuje.

Inteligentne odbiornika TV mają zdecydowaną przewagę jako multimedialne, domowe centrum rozrywki, zwłaszcza jako ekran do oglądania filmów, seriali czy programów telewizyjnych, zatem tzw. długich form. Wzrost zainteresowania inteligentną TV wśród Polaków odbywa się przede wszystkim kosztem komputerów stacjonarnych, smartfonów i tabletów wynika z badań.

Laptop, który był najpopularniejszym urządzeniem do oglądania tzw. długich treści, w ciągu roku zmniejszył udział w rynku z 66 proc. do 60 proc.. Smart TV, będąc dotychczas na pozycji wicelidera, jako jedyny zyskał i zwiększył swój udział z 43 proc. do 46 proc.. Smartfon będący na trzecim miejscu stracił 3 proc. i aktualnie ma udział w rynku na poziomie 42 proc.. Najwięcej w ciągu roku straciły komputery stacjonarne, odnotowując spadek z 29 proc. do 23 proc. oraz tablety, tracąc 9 proc., co przełożyło się na 14 proc. udział w rynku, wynika z badania VideoTrack.

W Polsce co minutę sprzedaje się 4 odbiorniki telewizyjne, jednak większość z nowych telewizorów to najtańsze modele, których cena nie przekracza 1,5 tysiąca złotych. A zatem bez funkcji Smart TV. Zatem, nie ma co się spodziewać szybkiego upowszechnienia inteligentnej TV dzięki zakupom nowych telewizorów.

Pomimo faktu, że SMART TV zyskuje popularność w Polsce, to w dalszym ciągu ponad 54 proc. Polaków powyżej 17 roku życia nie korzysta z inteligentnej TV, wynika z naszych najnowszych badań – mówi Marek Slonina, Country Manager z firmy GONET.TV. – Biorąc pod uwagę, fakt że w Polsce zaledwie 18 proc., tj. niespełna 7 milionów osób to dzieci i młodzież, zatem z inteligentnej TV nie korzysta blisko 21 milinów dorosłych Polaków. – dodaje Marek Slonina z GONET.TV.

I właśnie to tej grupy skierowana jest oferta nowego i przystępnego cenowo dekodera GONET.TV BOX. Dzięki któremu tradycyjny telewizor, tj. bez funkcji SMART TV, zamienia się w inteligentny ekran oferujący tysiące nowych możliwości.

Platforma GONET.TV umożliwia nowoczesne oglądanie telewizji online za pomocą internetu i oferuje następujące korzyści: najniższą cenę na rynku, nagrywanie i oglądanie programów do 30 dni wstecz, pauzę i przewijanie podczas transmisji, 100 stacji w tym kanały premium w cenie podstawowej oraz łatwą obsługę. A także sekcja „To najlepsze z TV” z ponad 1000 najlepszych filmów, seriali, dokumentów i programów dla dzieci. GONET.TV działa na telewizorze, telefonie komórkowym, tablecie i komputerze.

Dekoder GONET.TV posiadający system operacyjny Android 9.1, który w połączeniu z usługą GONET oferuje wszystkie możliwości telewizji internetowej, takie jak oglądanie ponad 100 stacji, z których większość jest w jakości HD, nagrywanie, ponowne odtwarzanie lub przewijanie, czy instalację aplikacji ze sklepu Google Play. Dekoderem można wygodnie sterować za pomocą pilota, który jest częścią zestawu.

Do urządzenia można również podłączyć klawiaturę oraz mysz, by zapewnić sobie pełen komfort nawigowania i wygodę. Dzięki wejściom dla kabli AV i HDMI z dekodera można korzystać na wszystkich rodzajach telewizorów, łącznie ze starszymi modelami. Instalacja urządzenia jest bardzo łatwa i intuicyjna. Co ważne, GONET jako jedyna platforma na polskim rynku, wykorzystuje do transmisji kanałów HD kodek H.265. Dzięki czemu, do oglądania kanałów w wysokie rozdzielczości wymagane jest posiadanie minimalnej transmisji danych. Do oglądania wystarczy połączenie internetowe o prędkości jedynie 3 Mb/s.

To wszystko powoduje, że dzięki platformie GONET.TV i jej dekoderowi, SMART TV ma dużą szansę spopularyzować się w naszym kraju.

GONET.TV/Zdjęcie główne:Pexels