Sportowy serwis streamingowy wchodzi do Polski

DAZN, sportowy serwis streamingowy wchodzi do Polski oraz kolejnych 200 krajów.

DAZN, to platforma streamingowa należąca do DAZN Group oferuje sportowe transmisje na żywo i po raz pierwszy została uruchomiona w sierpniu 2016 roku w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Japonii. Obecnie jest dostępna także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii, Brazylii i we Włoszech.

W USA serwis jest bezpośrednią konkurencją rodzimego kanału ESPN, gdzie skupiony jest na prezentacji walk boksu oraz MMA. W Japonii natomiast serwis ma prawa do transmisji na żywo rozgrywek takich lig jak NFL, MLB oraz Premier League.

DAZN oferuje ponad 800 sportowych wydarzeń rocznie. Klienci mają możliwość oglądać na żywo między innymi zmagania piłkarskie w najlepszych ligach w Europie (Premier League, Bundesliga, La Liga), zawody międzynarodowe (mistrzostwa świata i Europy), a także wszystkie najważniejsze rozgrywki w takich dyscyplinach jak koszykówka, futbol amerykański, baseball, hokej na lodzie, tenis, czy sporty walki.

Od 2 maja, pokazem na żywo walki Canelo Alvareza DANZ zostanie udostępniony w kolejnych 200 krajach, w tym również w Polsce. Globalna ekspansja skupiona będzie na walkach boksu oraz prezentowana w języku angielskim.

Obecnie serwis oferuje pakiety roczne w cenie 99,99 $ lub w rozliczeniu miesięcznym w cenie 19,99$. Nie wiadomo jeszcze co znajdzie sie w ofercie DAZN w Polsce oraz w jakiej cenie. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że spektakle sportowe to drogie licencje oraz realizacje wideo.

stream2me/Wikipedia