Spotify i Tinder wspólnie na Walentynki

Z okazji walentynek największa na świecie platforma streamingowa, Spotify i lider aplikacji randkowych, Tinder, przedstawiają najnowsze miłosne i muzyczne trendy, a wśród nich ulubione piosenki miłosne Polaków oraz rosnąca popularność podcastów na temat związków.

 Tegoroczne Walentynki spędzimy głównie w domu. Kto więc nie chciałby swipe’ować w prawo nawiązując relację z osobą, która dzieli z nami gust muzyczny. To czego słucha druga osoba, może nam wiele o niej powiedzieć. Co więcej, muzyka i podcasty potrafią łączyć ludzi w głęboki, osobisty sposób, stając się integralną częścią poszukiwania potencjalnych partnerów.

Jak wynika z danych platformy Tinder, dodanie na profilu mojej piosenki poprawia wrażenia podczas swipe’owania, prowadząc do większej liczby dopasowań.

Co więcej, jako że muzyka jest numerem 1 wśród pasji, które użytkownicy umieszczają na swoich profilach w aplikacji Tinder na całym świecie, dodanie utworu bądź ulubionych artystów może okazać się najlepszym sposobem na rozpoczęcie rozmowy, a stąd tylko krok do idealnej, wirtualnej randki.

A przed nią porad dotyczących randkowania i związków najchętniej szukamy w sieci. Z tego powodu, jak podaje platforma Spotify, popularność podcastów o tematyce miłosnej wzrosła w Polsce aż o 149 proc. w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku.

Najpopularniejsze utwory miłosne dodawane przez użytkowników do playlist walentynkowych na Spotify w ciągu ostatnich 90 dni to:

 1. Foreigner – I Want to Know What Love Is
 2. Chris de Burgh – The Lady In Red
 3. Lewis Capaldi – Someone You Loved
 4. Bryan Adams – Heaven
 5. Eric Carmen – Hungry Eyes – From „Dirty Dancing” Soundtrack
 6. John Legend – All of Me
 7. Diana Ross, Lionel Richie – Endless Love – From „The Endless Love” Soundtrack
 8. U2 – With Or Without You
 9. Chicago – Hard to Say I’m Sorry
 10. Elton John – Sacrifice

Dla wszystkich chcących spędzić zbliżające się Walentynki w rytmach ponadczasowych klasyków oraz nowych przebojów o miłości, powstała specjalna zakładka „Miłość i romans” na Spotify.

Jeśli natomiast szukasz inspiracji, by wybrać moją piosenkę na Spotify, zajrzyj do playlisty zawierającej sto najpopularniejszych utworów zamieszczanych przez użytkowników na profilach na Tinderze.

 Do 10 najpopularniejszych utworów obecnych na profilach randkowych na świecie należą:

 1. SZA – Good Days
 2. Olivia Rodrigo – drivers license
 3. The Weeknd – Blinding Lights
 4. 24kGoldn ft. iann dior – Mood (feat. iann dior)
 5. Ariana Grande – 34+35
 6. The Weeknd – Save Your Tears
 7. Bad Bunny x Jhay Cortez – DÁKITI
 8. CJ – Whoopty
 9. Ariana Grande – Positions
 10. Doja Cat – Streets

Jak zamieścić moją piosenkę na Spotify w profilu na Tinderze – wystarczy zintegrować oba konta, wchodząc w ustawienia Profilu w aplikacji Tinder. Następnie, należy wybrać piosenkę, która idealnie nas opisuje oraz ulubionych artystów.

Spotify/Zdjęcie główne: Pexels